reklamı kapat

POPÜLER

Xbox yeniden PS4’ün önüne geçti!

Microsoft ve Sony’nin yeni nesil oyun konsolları arasında müthiş bir rekabet yaşanıyor. Genel satışlarda PS4 hala birinci olsa da Xbox One zaman zaman yaptığı çıkışlarla takibi bir an olsun bırakmıyor. Son olarak kasım ayında PlayStation 4’ü geride bırakmayı başaran Xbox One, 5 ay sonra aylık satışlarda yeniden öne geçmiş durumda.

NPD’nin nisan ayı satış raporuna göre, İngiltere ve Amerika’daki Xbox One satışları PS4 satışlarını büyük bir farkla geride bıraktı. Geçtiğimiz nisan ayına kıyasla satış grafiğini yüzde 63 oranında artıran Xbox One, büyük bir sıçrayış gerçekleştirdi. Xbox One’ın yanı sıra Xbox Live kullanımı da geçen seneye göre yüzde 34 oranında artış gösterdi.

Satışların artmasının sebebleri arasında indirimli konsol satışları ve Xbox One’ın fiyat-performans açısından PS4’e göre daha uygun oyun paketleri sunması gösteriliyor. Ancak her şeye rağmen genel satışlarda PlayStation 4 hala lider konumda. Bu aranın kapanması için Xbox One’ın dönemsel ve ülkesel başarılardan ziyade daha geniş çaplı ve sabit bir yükseliş grafiği yakalamaya ihtiyacı var.