reklamı kapat

POPÜLER

4G

4G ihalesi ertelendi

Bilişim Muhabirleri Derneği Başkanı Musa Savaş, 26 Mayıs’ta gerçekleştirileceği belirtilen 4G ihalesinin üç ay sonraya ertelendiğini duyurmasının ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) cevap gecikmedi ve 4G ihalesinin ertlendiğini açıkladı.

BTK’nın kendi sayfası üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre 4G ihalesi 26 Ağustos 2015’te yapılacak. 4G ihalesinin iptal edilmesine sebep olarak ihaleye katılacak şirketlerin teknik ve finansal hazırlıklarını bitirebilmek adına ekstra zamana ihtiyaç duymaları gösterildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun vermiş olduğu resmi açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Karar Tarihi: 14.04.2015
Karar No: 2015/DK-YED/254
Gündem Konusu: IMT Yetkilendirme İhalesinin Ertelenmesi.

KARAR: Yetkilendirme Dairesi Başkanlığının hazırladığı takrir ve ekleri incelenmiştir.

5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun, 4, 5, 6, 8 ve 9’uncu maddeleri, Elektronik Haberleşme Sektöründe Yetkilendirmeye İlişkin İhale Yönetmeliği’nin 4 ve 16’ncı maddeleri ile ilgili diğer mevzuat hükümlerine istinaden;

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 14.05.2015 tarihli ve 33528 sayılı yazısı ve ilgili ihale komisyonunun tutanağı çerçevesinde, IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’nin yapılma tarihinin 26.08.2015 tarihine ertelenmesiyle ilgili gerekli değişikliklerin yapılmasına yönelik iş ve işlemlerin yürütülmesini teminen icraya yetki verilmesi hususuna karar verilmiştir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“4G ihalesi ertelendi” için 4 cevap

 1. birol pekcan dedi ki:

  Yine birilerini zengin etmek için planlar yapılmış, zorlamalarla zaten dünyayı 5-6 sene geriden takip eden ülkemizi kendi menfaatleriniz için geriye sürekleyin. Biride çıkmış 5G çıksın diyor, oğlum azıcık kültür sahibi olun yau, dünyada 5G teknolojisi sadece amerikada var, başka hiç bir ülkede yok. Bi tarafınızdan icat uydurmayın. Menfaatlerinizi bi yana bırakında şu 4G teknolojisinin önünü kesmeyin de Ülkemiz geri kalmasın yatırımlardan. Gerçi biz kime konuşuyoruz. Kendin çal kendin dinle :)) Millet gider Mersin’eee bizimkiler gider tersine.. Cnm ülkem benim.. Seviyorum seni.

 2. Ahmet Tezcan dedi ki:

  Bu gidişle 4G 2019’a, 5G 2025’e anca biter. Kimse heveslenmesin arkadaşlar, gidipte telefonlarınızı 4G için yenilemeyin. Bunların hesabına göre 2019’a ancak vakit var. Boşuna masraf etmeyin. 4G 2019’da tam çıkıyor derken içerde makas unuttuk tuuuuh beee biz 5G’ye geçelim bari deyip konuyu 2025’e bağlarız biz. Ordan 6G hayalleri kurulur. Ozamanda dünya muhtemelen 8G’ye geçmiş olur :)))

 3. ofly dedi ki:

  avea hala yetişemedi altyapıya tabi

 4. Abdullah ÇELİK dedi ki:

  Arkadaşlar biraz insaflı olun. İhaleyi yeni teknoloji olarak düzenlemenin, milli kaynaklar ile kendi ülkemizde yapmanın ne zararı var. Yazılım, güvenlik ASELSAN’a ait olacak, bunu da kendi ülkemizin sanayisi üretecek. Bizim mühendisimiz, teknikerlerimiz çalışacak. Cumhur başkanı söyledi diye mi tavır alıyoruz, yazık.