reklamı kapat

POPÜLER

BYD
BUD

Elektrikli BYD Ocean M konsept olarak görücüye çıkarıldı

Tamamen elektrikli BYD Ocean M modeli bugün Çin merkezli Pekin Otomobil Fuarı kapsamında resmi olarak görücüye çıkarıldı.

Tamamen elektrikli BYD Ocean M, “Arkadan itişli ilk elektrikli performans hatchback’i” mottosuyla konsept formunda karşımızda yer alıyor. Oldukça kışkırtıcı görünen ve arkasında çift yapılı büyük sayılacak bir rüzgarlık bulunan sportif modelin, seri üretim versiyonu verilen bilgiye göre yaz sonunda karşımıza çıkarılacak. Pekin Otomobil Fuarı’nda gördüğümüz diğer konseptlere nazaran çok daha gerçekçi bir model olan Ocean M, gücü direkt olarak arkaya aktaracak ve BYD yetkililerine göre 20-27 bin dolara arasında bir satış fiyatına sahip olacak. Henüz teknik olarak bir detayın verilmediği model, resmi açıklamaya göre yeni bir elektrikli otomobil platformunu temel alacak. Türkiye satışı şimdilik ihtimaller dahilinde olmayan Ocean M, özellikle gençlerin ilgisini çekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka eğer kaçırdıysanız bundan önce sadece 9.700 dolarlık elektrikli modeli BYD Seagull EV ile çok ses getirmişti. Bazı bölgelerde Dolphin Mini olarak da geçen araç, inanılmaz ucuz olmasıyla tüm sektörde aşırı büyük bir ses getirdi. Özellikle ABD’li otomobil üreticilerini etkilediği ve bir yerde korkuttuğu aktarılan araç, ucuz olduğu için kalitesiz bir seçenek de değil. Caresoft tarafından incelenen aracın beklentileri aşan bir kaliteye sahip olduğu, çok verimli bir tasarımla üretildiği için bu kadar ucuz olabildiği aktarıldı.

Sadece ABD değil Japon, Kore ve Avrupa’lı üreticilerin de çok dikkatini çeken BYD Seagull EV, ucuz olmasına rağmen firmaya para kazandırabiliyor (Bu da en önemli detaylardan) ve şirketin Blade batarya paketleriyle maksimumda 400 km civarında bir menzil getiriyor. Türkiye’de satılan 1.8 milyon TL’lik Atto 3’teki kokpitin daha basit bir versiyonu ile gelen ve bu konuda kesinlikle pişman etmez denilen araç, fiyat-performans konusunda her otomobil üreticisinin ulaşmak istediği bir seçenek ve şehir içi kullanımı özelinde satıldığı her pazarda rekorlar kıracak izlenimi oluşturuyor.

BYD Ocean M yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X