reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Renault Duster

ProEXR File Description=Attributes= IFM_camera (string): "Camera_8192x4096_CU_VolantShape" IFM_canvas_ (string): "" IFM_canvas_depth (string): "depth" IFM_canvas_diff (string): "diff" IFM_canvas_display (string): "display" IFM_canvas_emi (string): "emi" IFM_canvas_glazing (string): "glazing " IFM_canvas_gloss (string): "gloss" IFM_canvas_light (string): "light" IFM_canvas_material_id (string): "material_id" IFM_canvas_normal (string): "normal" IFM_canvas_spec (string): "spec" IFM_focalLength (double): 18 IFM_frame (double): 0 IFM_gamma (float): 2 IFM_iterations (int): 1024 IFM_maxIterations (int): 1024 IFM_postDenoiser (string): "enabled" IFM_tonemapper (string): "Photographic" channels (chlist) comments (string): " Generated by [0x1] Iray for Maya " compression (compression): DWAA dataWindow (box2i): [0, 0, 8191, 8191] displayWindow (box2i): [0, 0, 8191, 8191] expTime (float): inf focus (double): 0.05 isoSpeed (float): 950 lineOrder (lineOrder): Increasing Y pixelAspectRatio (float): 1 screenWindowCenter (v2f): [0, 0] screenWindowWidth (float): 1 type (string): "scanlineimage"=Channels= A (half) B (half) G (half) R (half) depth.Z (half) diff.A (half) diff.B (half) diff.G (half) diff.R (half) display.A (half) display.B (half) display.G (half) display.R (half) emi.A (half) emi.B (half) emi.G (half) emi.R (half) glazing .A (half) glazing .B (half) glazing .G (half) glazing .R (half) gloss.A (half) gloss.B (half) gloss.G (half) gloss.R (half) light.A (half) light.B (half) light.G (half) light.R (half) material_id.A (half) material_id.B (half) material_id.G (half) material_id.R (half) normal.X (half) normal.Y (half) normal.Z (half) spec.A (half) spec.B (half) spec.G (half) spec.R (half)

Yeni Renault Duster, fiziksel olarak dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı

Yeni Renault Duster, fiziksel olarak dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı. Araç için Türkiye macerası yakında başlıyor.

Yeni Renault Duster, 25 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilen basın lansmanı ile fiziksel olarak dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı. Bursa’da bulunan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek olan Yeni Renault Duster, hem Türkiye pazarına sunulacak hem de dünyanın çeşitli noktalarına ihraç edilecek. Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak olan yeni Renault Duster, 2024 yazında yollarda olacak. Aktarıldığı kadarıyla mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak olan yeni Renault Duster, 2024 yazında yollarda olacak. Aracın en kilit detayları şirket tarafından şu şekilde detaylandırılıyor: “Renault Duster, ultra verimli E-Tech tam hibrit motor sistemi de dahil üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 145 hp güç üreten gelişmiş tam hibrit motor seçeneğiyle ortalama 5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonuna sahip olan model, karma döngüde %20’ye varan, şehir içi döngüde ise %40’a kadar avantaj sağlıyor. Yolculuk süresinin %80’ine kadar elektrik modunda çalışabilmesinin yanı sıra, yine elektrik modunda ilk kalkış hareketini yapabiliyor. Yeni Duster aynı zamanda 6 ileri vitesli manuel şanzımanla eşleştirilen 130 hp gelişmiş 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği ve 4×4 güç-aktarma sistemiyle de sunuluyor. 3 silindirli turbo benzinli motoru, yaklaşık %10 yakıt tasarrufu ve daha akıcı bir sürüş için ek tork sağlamak üzere 0,8 kWsa kapasiteli 48V batarya ile desteklendi. Bu versiyonun ortalama tüketimi 6 lt/100 km ve CO2 emisyonu ise 136 gr/km.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MAİS Genel Müdürü Dr. Berk ÇAĞDAŞ araç hakkında, “Aralık 2023’te Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive’in katılımıyla İstanbul’da duyurduğumuz Renault Uluslararası Oyun Planı 2027 ile Türkiye’nin bir ihracat merkezi haline geleceğini ve 2027 yılına kadar Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda 3’ü SUV olmak üzere 4 yeni Renault modeli üretileceğini vurgulamıştık. Bugün ise bu planın ilk ve en önemli adımlarından biri olan Yeni Renault Duster’ı tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni Renault Duster, bildiğimiz Duster deneyimini yeni bir boyuta ulaştıran ve bu yeni deneyimi Türkiye’den dünyaya taşıyan ayrıcalıklı bir model. OYAK’ın, Renault Group ile birlikte gerçekleştireceği 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım, Yeni Renault Duster ile birlikte hem Renault’nun hem de Türkiye’nin uluslararası konumunu daha da güçlendirecek” dedi.

Renault Duster yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu