reklamı kapat

POPÜLER

BYD Ocean-M

Tamamen elektrikli BYD Ocean-M modeli de geliyor

Tamamen elektrikli BYD Ocean-M modeli de geliyor. Şirket bu aracı direkt olarak yeni oluşturduğu platform üzerine kuruyor.

Tamamen elektrikli BYD Ocean-M söylendiği kadarıyla önümüzdeki günlerde resmi olarak lanse edilecek ve firmanın henüz detayları verilmeyen yeni elektrikli otomobil platformu üzerine kurulacak. “Arkadan itişli ilk elektrikli performans hatchback’i olacak” denilen model için şimdilik sadece yukarıdaki görseller elimizde bulunuyor, aracın yan profili gerçekten ilgi çekici duruyor. Bir rüzgarlığa sahip olduğu da görülen Ocean-M, bir kaynağa göre konsept olarak görücüye çıkarılacak, bu bağlamda seri üretim versiyonu daha sonra tanıtılacak. Marka eğer kaçırdıysanız bundan önce sadece 9.700 dolarlık elektrikli modeli BYD Seagull EV ile çok ses getirmişti. Bazı bölgelerde Dolphin Mini olarak da geçen araç, inanılmaz ucuz olmasıyla tüm sektörde aşırı büyük bir ses getirdi. Özellikle ABD’li otomobil üreticilerini etkilediği ve bir yerde korkuttuğu aktarılan araç, ucuz olduğu için kalitesiz bir seçenek de değil. Caresoft tarafından incelenen aracın beklentileri aşan bir kaliteye sahip olduğu, çok verimli bir tasarımla üretildiği için bu kadar ucuz olabildiği aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece ABD değil Japon, Kore ve Avrupa’lı üreticilerin de çok dikkatini çeken BYD Seagull EV, ucuz olmasına rağmen firmaya para kazandırabiliyor (Bu da en önemli detaylardan) ve şirketin Blade batarya paketleriyle maksimumda 400 km civarında bir menzil getiriyor. Türkiye’de satılan 1.8 milyon TL’lik Atto 3’teki kokpitin daha basit bir versiyonu ile gelen ve bu konuda kesinlikle pişman etmez denilen araç, fiyat-performans konusunda her otomobil üreticisinin ulaşmak istediği bir seçenek ve şehir içi kullanımı özelinde satıldığı her pazarda rekorlar kıracak izlenimi oluşturuyor.

BYD Ocean-M yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X