reklamı kapat

POPÜLER

MSI Claw

Türkiye’de de satılan MSI Claw, güncelleme ile ciddi performans kazandı

Türkiye’de de satılan MSI Claw, güncelleme ile ciddi performans kazandı. Bazı oyunlarda yüzde 43’e varan artışlar masada.

Windows işletim sistemli MSI Claw, geçtiğimiz ay Türkiye’de 49.699 TL fiyatla (Core Ultra 7 155H sürümü) satışa çıkmıştı. Bu cihazı şimdi gündeme getiren ise gönderilen yeni BIOS ve Intel GPU sürücüleri oldu. Bu yeni sürümler ile birçok oyundaki performansı ciddi şekilde artan cihaz (F1 23 oyununda yüzde 43.5’e, Hogwarts Legacy oyununda yüzde 27.6’ya, Diablo 4 oyununda yüzde 22.6’ya, Forza Horizon 5’de yüzde 18.4’e, Dead Space oyununda yüzde 21.9’a ve son dönemde çok beğenilen Helldivers 2’de yüzde 10.3’e yakın artış aktarılıyor), güncellemeler kapsamında bazı can sıkıcı hatalarından da kurtuldu. Bu arada MSI Claw kullanıcılarının BIOS’u güncellemek için artık bir USB Sürücüye veya dock’a ihtiyaç duymayacağını da belirtelim. Model bundan önce ise çok iyi yorumlar almamasıyla ses getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada ya da yukarıda izleyebileceğiniz detaylı inceleme videoları, cihazın beklentilerin altında kaldığını gözler önüne sermişti. Hem gövde kalitesi, hem performans hem de yazılım / sürücü tarafında beklentilerin altında kalan ürün için incelemeyi yapan YouTuber, “Beklediğimden daha kötü” demiş ve cihazı büyük güncellemeler yapılana kadar “tavsiye etmeyeceğini” belirtmişti. Cihaz aynı şekilde buradaki incelemede de ürün tavsiye edilmemişti.

Hatırlamak adına cihaz rakipleri ROG Ally ve Lenovo Legion Go’dan farklı olarak AMD imzalı Ryzen Z1 Extreme işlemcileri merkeze almıyor. Bu konuda farklı bir yoldan giden MSI, cihazda Intel’in yeni Meteor Lake Core Ultra işlemcilerini kullanıyor. En üstte Intel Core Ultra 7 155H ile alınabilecek ürün, bu açıdan fark yaratıyor ve Intel tercihiyle aynı zamanda büyük bir soru işareti de oluşturuyor.

Tasarımsal açıdan herhangi bir sürprizin olmadığı ve bir trackpad bölümünün sunulmadığı ürün, Intel’in DLSS rakibi XeSS teknolojisine destek veriyor ve MSI’a göre birçok AAA yani büyük oyunun altından kalkabiliyor. 53 Wh batarya üzerine kurulan model, tam yükte ve maksimum modda 2 saatlik bir kullanım süresi sunabiliyor. 675 gramlık ağırlık değeri açıklanan MSI Claw, 7-inç’lik 1080P IPS ekranında 120 Hz yenileme hızı sunuyor.

MSI Claw yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER