reklamı kapat

POPÜLER

MSI Claw 8 AI Plus

MSI Claw 8 AI Plus yanında başka bir cihaz da yolda

MSI Claw’ın üstüne yeni taşınabilir oyun cihazı MSI Claw 8 AI Plus tanıtıldı. Şimdi başka bir cihazın daha geleceği duyuruldu.

 MSI Claw 8 AI Plus, Computex 2024 fuarı kapsamında aşırı detaya inilmeden karşımıza çıkarıldı. Claw’dan çok da farklı görünmeyen model, gücünü Meteor Lake değil Intel’in yeni Lunar Lake serisinde yer alan bir işlemciden alıyor. Yerini aldığı modelden farklı olarak 7 inç değil 8 inç boyutunda VRR destekli 120 Hz ekran (1080P) üzerine kurulan ürün, 80 Wh kapasitesindeki bataryasıyla dikkat çekiyor. Claw’a 53 Wh batarya koyan şirket, 80 Wh’a çıkarak oyun keyfini ciddi şekilde uzatacağının sinyalini veriyor. GPU tarafında Battlemage mimarili Xe2 taşıyan Claw 8 AI Plus, bir tanesi Thunderbolt 4 destekli iki USB-C portuyla geliyor. Wi-Fi 7 ve Bluetooth 5.4 desteği de bulunan Windows 11 işletim sistemli ürün, yukarıda da dediğimiz gibi yalnız olmayacak. Firma, resmi açıklamaya göre yıl sonuna doğru 7 inç ekranlı modeli de Intel’in verimli Lunar Lake işlemcilerle güncelleyecek. Şirket ayrıca gelecek nesil modeller üzerinde de şimdiden çalışma yapıyor. Bu konuda bir röportaj veren MSI yetkili, “Şimdiden Claw 2, Claw 3 ve Claw 4’ü planlıyoruz. Şimdiden iki yıllık uzun bir yol haritamız var. Yeni form faktörlerini, yeni fikirleri, hatta belki yeni CPU’ları denemeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulunuyor. Şirket henüz AMD işlemcili bir Claw üzerinde çalışmıyor ancak, bu konuda kapıyı tamamen kapatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de de satılan MSI Claw ise, gönderilen yazılım güncellemeleriyle ciddi seviyede performans kazanmaya devam ediyor. Windows işletim sistemli MSI Claw, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de 49.699 TL fiyatla (Core Ultra 7 155H sürümü) satışa çıkmıştı. Bu cihazı en son gündeme getiren, gönderilen yeni BIOS ve Intel GPU sürücüleri olmuştu.

Bu yeni sürümler ile birçok oyundaki performansı ciddi şekilde artan cihaz (F1 23 oyununda yüzde 43.5’e, Hogwarts Legacy oyununda yüzde 27.6’ya, Diablo 4 oyununda yüzde 22.6’ya, Forza Horizon 5’de yüzde 18.4’e, Dead Space oyununda yüzde 21.9’a ve son dönemde çok beğenilen Helldivers 2’de yüzde 10.3’e yakın artış aktarılıyor), güncellemeler kapsamında bazı can sıkıcı hatalarından da kurtuldu.

Claw geçtiğimiz hafta yine gündeme geldi çünkü yeni bir güncelleme daha yapıldı. Bu yeni güncelleme ile bazı oyunlardaki performansı yüzde 30 varan seviyelerden iyileştirilen ürün, kötü bir çıkış yaptı ancak sevindirici şekilde toparlanıyor.

MSI Claw 8 AI Plus yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli