reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenScreen Duo OLED MQ149CD
Asus ROG Strix OLED XG27AQDMG

Asus, çift OLED ekranlı bir taşınabilir monitör tanıttı

Asus, çift ekranlı bir taşınabilir monitör tanıttı. ZenScreen Duo OLED MQ149CD isimli modelde OLED paneller yer alıyor.

Asus ZenScreen Duo OLED MQ149CD, iki adet 14 inç OLED ekranı 360 derece hareket edebilen menteşeler aracılığıyla üst üste konumlandırıyor. Bu sayede çok geniş bir çalışma alanı sağlayan katlanabilir yapıdaki harici monitör, 700 gramlık bir ağırlığa sahip. Gerçek siyahlar ve canlı renkler sunan panellerinin çözünürlükleri 1920×1200 piksel olarak açıklanan model, hem dikey hem de yatay olarak kullanılabiliyor. Kendi bacağına sahip olan  ZenScreen Duo OLED MQ149CD, paylaşılan fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere katlanmış halinde normal bir dizüstü kalınlığında. Henüz kaça satılacağı bilinmeyen üründe, görüntü aktarımı için iki adet USB-C ve bir adet HDMI portuna yer veriliyor. Asus daha önce ise dünyanın ilk parlak WOLED monitörünü tanıtmasıyla ses getirmişti. Spesifik olarak ROG Strix OLED XG27AQDMG adına sahip olan model, Asus tarafından yapılan açıklamaya göre dünyanın ilk parlak WOLED (White yani beyaz ışık kullanılıyor) monitör modeli konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düz ekranı mat değil parlak olduğundan yansıma gösteren ancak bu sayede çok daha canlı olan, mat kaplama katmanı olmadığından kontrast bozulması yaşamayan ve aynı zamanda metin netliği de çok yüksek olan model, 27-inç WOLED panelinde 2560×1440 piksel çözünürlük sunuyor ve 240 Hz yenileme hızı getiriyor.

Birçok kişi için tam ideal boyut ve çözünürlükte tasarlanan oyuncu monitörü, diğer OLED monitörler gibi 0,3 ms gibi inanılmaz düşük bir tepki süresine sahip ve DCI-P3’ün yüzde 99’unu kapsıyor. DisplayHDR True Black 400 sertifikası ile gelen ürün, elbette Nvidia G-SYNC desteği taşıyor ve OLED yanığına karşı ciddi bir soğutma sistemiyle donatılmış durumda. Titreşim önleme sistemiyle uzun kullanımda gözleri yormayan ROG Strix OLED XG27AQDMG, arkasında HDMI 2.1 ile DisplayPort 1.4 yanında çok sayıda USB portu taşıyor. Yanma durumuna karşı üç yıl garantiyle satılan ince çerçeveli model, burada aktarıldığı kadarıyla 620 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip.

Asus haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X