reklamı kapat

POPÜLER

xbox one, ps4

Xbox One sonunda PS4’ü geride bıraktı!

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana PlayStation 4’ü hep bir adım geriden takip eden Xbox One nihayet birinciliği ele geçirdi. Xbox One kasım ayı satışları, Sony’nin oyun konsolunu ikiye katladı.

10 milyon satış barajına PS4’ten 3 ay sonra ulaşmasına rağmen genel satışlar konusunda da Japon firmaya her geçen gün bir adım daha yaklaşan Microsoft, pazara iyice alışmışa benziyor. NPD’nin raporuna göre, yazılım devinin oyun konsolu kasım ayında Amerika’da tam 1.2 milyon adet satış yaptı. Black Friday satışları ve Xbox One’ın 50 dolar indirime gitmesi, söz konusu başarıyı getiren detaylar olarak gösteriliyor. İçinde oyunların bulunduğu hazır bundle kutular da satışları artıran bir diğer unsur.

Xbox One’ın bir aylığına dahi olsa satışlarda birinci gelmesi, Microsoft kanadında büyük sevinç ile karşılandı. Zira Xbox One satışları yalnızca Amerika’da değil İngiltere’de de kasım ayında PlayStation 4’ü geride bırakmayı başardı. Görünüşe bakılırsa “PlayStation mı Xbox mı?” ikilemi yavaş yavaş yön değiştirmeye başladı. Uzun vadede kim galip gelir bilinmez, ancak sonunda kazananın oyun dünyası olacağı aşikar.

YORUMLAR