reklamı kapat

POPÜLER

ps4

PlayStation 4’ün artık 7 milyon kullanıcısı var

Sony‘nin satışları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay Japonya’da PlayStation 4‘ün çıkışından sonra 6 milyonluk satış rakamına ulaştığını açıklayan Sony, daha bu açıklamanın üzerinden bir ay geçmeden 7 milyon PS 4 sattığını duyurdu.

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Kuzey Amerika’da ilk çıkışını yapan yeni nesil konsol 24 saatte 1 milyon satmayı başarmıştı. Önlenemez satışlar o günden beri giderek büyürken 5 ay gibi bir sürede 7 milyon oyuncuya ulaşan firma sevincini oyuncularla paylaştı. Elde edilen verilere göre 6 Nisan itibarıyla dünya genelinde 7 milyon konsol satan Sony, dijital ve kutulu oyun satışlarının da 13 Nisan itibarıyla 20,5 milyonun üzerine çıktığını söyledi.

ps4
Yakında bir yazılım güncellemesi alacak olan PlayStation 4’ün, şimdilik, oyun çeşitliliğinin az olmasının oyuncuları pek de ürkütmediğini söyleyebiliriz sanırım. Hızla yükselen satış temposunda ürün stoklarını düzenli bir şekilde sağlamaya çalışan Sony, Xbox One’ın da 4,2 milyon’luk satışını katlamış durumda. Konsol savaşlarında Sony arayı açarak emin adımlarla ilerlemeye devam edecek gibi duruyor.

YORUMLAR