reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan Android cihazlara özel kamera uygulaması: Google Camera

Google, Android cihazlara özel bir kamera uygulamasını Google Play Store’da kullanıma sundu. KitKat 4.4 ve üstü işletim sistemine sahip Android tablet ve telefonlar için indirmeye açılan Google Camera uygulamasının, işletim sisteminden ayrı olarak sunulması sayesinde güncellemelerin daha hızlı ve kolay yapılması amaçlanıyor.

Sade bir arayüzün tercih edildiği uygulamada ayar ve efektler için ekranın solundan parmakla menüyü kaydırmak gerekiyor. Sağ tarafa ise fotoğraf albümü yerleştirilmiş. Uygulama ile kullanıcılara tam vizör görüntüsü sunuluyor. Bu sayede kullanıcıların çekilen karedeki tüm detayları arayüz bileşenleriyle kısıtlanmadan görmesi amaçlanıyor. Ayrıca uygulama ile birlikte blur lens, panorama ve fotoğraf küresi seçenekleri de kullanıcılara sunuluyor. Blur lens özelliği, tıpkı HTC’nin One M8 modelinde olduğu gibi fotoğraf üzerindeki farklı noktaların netlenebilmesine imkan tanıyor. M8 ile kıyaslandığında çok daha dar kapsamlı olan ve yakın plan objeler için çalışan özellik yine de fotoğraf severler için farklı bir seçenek olarak iş görüyor.

Google Camera uygulaması ile sunulan diğer özelliklerse Samsung ve HTC gibi üreticilerin akıllı telefonlarında bulunan kamera uygulamasının özelliklerden çok da farklı değil. Ancak bu uygulama, gelişmiş kamera özellikleri bulunmayan Android akıllı telefonlar için önemli fonksiyonlar içeriyor. Uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan Google Camera, haberin başında da belirttiğimiz gibi şimdilik KitKat yüklü Android cihazlara indirilebiliyor.

Google Camera

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
Android: 15 MB

YÜKLEMEK iÇiN
Android Google Camera

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ