reklamı kapat

POPÜLER

Google Measure
Google Measure
Google Measure

Google’ın faydalı “Measure” uygulaması kullanıma çıktı [İndir]

İnternet devi Google, Measure adını verdiği Android uygulamasını indirmeye sundu. Daha önce Tango cihazlara özel olan uygulama, artık ARCore destekli tüm telefonlarda kullanılabiliyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Apple‘ın iOS 12 için duyurduğu yeni artırılmış gerçeklik uygulaması Google‘ı da harekete geçirmiş gibi görünüyor. Bu noktada şirket “Measure” isimli ölçüm uygulamasını tüm ARCore destekli telefonlar için kullanıma sundu. Play Store’dan ücretsiz olarak elde edilebilen uygulama, çalışmak için ARCore uygulamasına da ihtiyaç duyuyor. Peki bu uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Measure ile Apple’ın versiyonu gibi “artırılmış gerçeklik” altyapısı kullanılarak gerçek objelerin ölçümü gerçekleştirilebiliyor. Kamera temelli çalışan uygulama, söylendiği kadarıyla yüzde 100 doğru sonuçlar veremiyor. Daha çok hassas olması beklenmeyen ölçümler için güzel duran uygulama, kolay da bir kullanım yapısına sahip. Kamera üzerinden ölçüm yapacağınız objeler üzerinde işaretleme / seçim yapmak sonuç için yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Measure uygulamasının kullanılabileceği ARCore destekli telefonlar

Burada gerçekten büyük bir liste bulunuyor. Ancak daha bilindik modeller üzerinde baktığımız zaman karşımıza Xiaomi Mi Mix 2S,  Samsung Galaxy S7, S8 ve S9 ailesi, Note 8, A8 2018 ailesi, A7 2017, A5 2017 LG G6, G7 ThinQ, Nokia 6 2018, Nokia 8 Sirocco, Sony Xperia XZ Prerimum, XZ1, XZ1 Compact ve Huawei P20 ile P20 Pro gibi modeller çıkıyor.

İlgili Video

Uygulama böyle çalışıyor