reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4 sahipleri, 3D Blu-ray desteğine çabuk kavuşacak

Microsoft, kısa bir süre önce Xbox One için 3D Blu-ray desteği vereceğini açıkladı. Söz konusu duyurunun yayınlanmasından sadece saatler sonra Sony boş durmadı ve kendi konsollarının da aynı destekten nasibini alacağını belirtti. Üstelik görünüşe bakılırsa; PlayStation 4, 3D Blu-ray teknolojisine rakibinden daha erken kavuşacak.

Sony geçtiğimiz hafta 3D Blu-ray hakkındaki soruları yanıtsız bırakmıştı. Ancak saatler önce PlayStation resmi Twitter hesabından yapılan açıklama, PS4 kullanıcılarının yalnızca bir hafta sonra konsollarında Blu-ray keyfi süreceğini müjdeliyor. Aynı keyfi bir ay sonra yaşayacak olan Xbox One kullanıcıları ise bu gelişmeden biraz rahatsız olabilir.

Öte yandan Microsoft’un önümüzdeki ay sunacağı yenilikler yalnızca 3D Blu-ray desteğinden ibaret değil. Ana sayfada yer alacak genişletilmiş “arkadaşlar” bölümü, yenilenmiş etkinlik sayfası ve belki de hepsinden önemlisi; cihazın şarjının azaldığını belirten uyarı işareti, Microsoft’un yeni güncellemeyle sunacağı önemli özellikler olarak göze çarpıyor.

YORUMLAR