reklamı kapat

POPÜLER

13 dolarlık Mi Band’e ZTE’den rakip geliyor

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Xiaomi’nin Mi Band’inden sonra, Çin’den bir bileklik haberi daha geldi. Çin’in önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden ZTE, akıllı bilekliği Grand Band’i piyasaya sürdü. ZTE, bu yılın başlarında çıkardığı BlueWatch akıllı saatlerinden sonra, bir kez daha giyilebilir teknolojiyle karşımızda.

Grand Band, LED nokta matris ekranıyla Nike’ın meşhur bilekliği FuelBand’i andırıyor. Ancak Nike’ın standart ölçülerde çıkardığı akıllı bilekliğine karşın, Grand Band ayarlanabilir kayışa sahip. Su geçirmeyen performans bilekliği, mesafe ve kalori ölçme özelliklerinin yanında, alarm olarak da kullanılabiliyor.

43231
Grand Band ilk olarak önümüzdeki ay Çin’de piyasaya sunulacak. ZTE, akıllı bilekliklere 130 dolar ödeyerek sahip olabileceğimizi açıkladı. Aynı ülkeden çıkan Mi Band’in yalnızca 13 dolardan satıldığını düşünürsek, ZTE’nin satış konusunda biraz zorlanacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“13 dolarlık Mi Band’e ZTE’den rakip geliyor” için bir cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    saatler bir kez daha, yeniden icad ediliyor 🙂

    bu son olabilir mi? hiç sanmıyorum, ama sonraki saat neslini tahmin etmek oldukça zor.

    belki ekran yerine son zaman bilimkurguda sıkça karşılaştığımız hologram ekranlar gelir, belki de kısa bir sürede deri altına kendiliğinden gömülebilecek bir sticker elektronik devre,

    öyle ya da böyle, saatten kurtuluş yok gibi duruyor 🙂