reklamı kapat

POPÜLER

mi-band

Xiaomi’nin ürettiği akıllı bileklik Mi Band 13 dolara satılacak

Çin’in popüler akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu sefer gözünü giyilebilir teknolojiye dikti. Bugün ilk giyilebilir bilekliği olan Mi Band‘i tanıtan firmanın fitness odaklı bilekliğe uygun gördüğü fiyat ise rakiplerini bir hayli zorlayacak. 13 dolar fiyat etiketiyle gelen bileklik pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Bugün gerçekleştirilen basın sunumunda, Xiaomi ilk giyilebilir cihazı Mi Band ile ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu. Sadece bir fitness bilekliği olmayan Mi Band, rakipleri gibi hareketlerinizi takip etmenin yanı sıra, uyku düzeninizi de izliyor. Aynı zamanda alarm olarak da kullanılabilen Mi Band, IP67 sertifikasına sahip. Su geçirmez oluşuyla ideal bir akıllı bileklik profili çizen cihaz, şimdilik sadece Xiaomi telefonlarla uyumlu çalışarak telefonunuzun ekranını herhangi bir parola girmeden açmanıza da imkan tanıyor.

mi-band
Mi Band’in rakiplerine karşı en güçlü kozu ise fiyatı. 13 dolara satılacak olan cihazın tam dolu şarjla 30 güne kadar çalışmayı sürdürebildiği iddia ediliyor. Bu da onu rakiplerinin önüne geçiren diğer bir faktör. Xiaomi hayranlarını mutlu edecek olan bu bileklik, Xiaomi şirketine yeni kullanıcılar da katacak gibi görünüyor. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, en büyük arzularının Mi Band’in dünyanın en çok kullanılan fitness bilekliği olması olduğunu belirtiyor. Fiyat performans dengesi anlatıldığı gibiyse Mi Band bu hayali gerçekleştirmek için çok uygun bir cihaz gibi görünüyor. Cihazın uluslararası pazarda satılıp satılmayacağı ise şimdilik gizemini koruyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xiaomi’nin ürettiği akıllı bileklik Mi Band 13 dolara satılacak” için 3 cevap

  1. Will dedi ki:

    tatlıymış aslında

  2. Hakan dedi ki:

    Yeterli miktarda param olsa bu işe yatırım yapar, arkama yaslanırdım.

  3. Yûsuf Cıvır dedi ki:

    Umarım en kısa sürede diğer cihazlarla da uyumlu olur.