reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

iPhone XR için sonucuyla şaşırtan düşme testi [Video]

Teknoloji devi Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone XR için videoların ardı arkası kesilmiyor. Telefon bu sefer sonucuyla şaşırtan düşme testiyle karşımızda.

Satın alanların eline tüm renk seçenekleriyle geçen Apple iPhone XR, teknoloji odaklı YouTube kanalları tarafından içerik bombardımanına tutuluyor. İşte bu kanallardan EverythingApplePro, telefon için ilk düşme testlerinden birisine imza attı. Test kapsamında iPhone 8 karşısına çıkartılan model, gerçekten çok iyi bir sonuç ortaya koydu. Aynı noktada yapılan testlerde iPhone 8’in ön ve arka camı kırılırken, iPhone XR herhangi bir kırılma olmadan sağ kalmayı başarıyor. Bu açıdan bir şekilde daha sağlam tasarlanan telefon, birçok düşmeyi sorun olmadan atlatacak gibi görünüyor. Elbette kozmetik çiziklere karşı kılıf kullanılmasının tavsiye edildiği model, yine de şaşırtıcı bir düşme performans ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR büyük satış rakamlarına ulaşacak

Türkiye’de ne zaman tanıtılacağı bilinmeyen model, 750 dolar fiyat etiketiyle oldukça dikkat çekiyor. 999 dolar ve 1.099 dolara satılan iPhone Xs ve Xs Max’e oranla çok daha ucuz olan telefon, OLED yerine LCD ekran üzerine kuruluyor. Bu sayede daha ucuza satılabilen model, arkasında tek bir geçiş açı kamera taşıyor. Gücünü 7 nm A12 Bionic işlemciden alan telefon, 3 GB RAM ile geliyor ancak ekran çözünürlüğü düşük olduğu için performans konusunda Xs ailesinin gerisinde kalmıyor.