reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR vs Samsung Galaxy Note 9

iPhone XR ve Galaxy Note 9 hız testinde karşı karşıya [Video]

Yılın en önemli modellerinden Samsung Galaxy Note 9, performans testinde Apple’ın henüz Türkiye’de satılmayan iPhone XR modelinin karşısına çıktı.

Karşılaştırma konusunda öne çıkan kanallardan PhoneBuff, bu sefer Samsung Galaxy Note 9 modelini iPhone XR karşısına çıkarttı. Art arda yapılan uygulama açma testiyle gündelik performansı ortaya çıkartılan telefonlar, yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere ortak olarak yüksek hız sunuyor. Ancak testin ilk bölümünde XR’ın bariz bir üstünlüğü bulunuyor. Özellikle “dışa çıkarma” konusunda öne çıkan telefon, burada oldukça güçlü 7 nm A12 Bionic işlemcisi sayesinde ciddi fark yaratıyor. Testin ikinci bölümü ise kafa kafaya sonlanıyor. İki modelin de birçok uygulamayı önbelleğinde yüklü şekilde tutabildiği görülüyor. Bu da gündelik kullanım için oldukça iyi duruyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Note 9 karşısına çıkan iPhone XR modelini iPhone Xs ailesinden ne eksiği var?

Yukarıda da söylediğimiz gibi A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, iPhone Xs ailesinden LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor. iPhone Xs ve Xs Max, 999 dolar ile 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. Tüm yeni iPhone modellerinin Türkiye ne zaman satılacağı ise halen bilinmiyor.