reklamı kapat

POPÜLER

HTC U11+ ve Samsung Galaxy Note 8 hız testi

HTC U11+ ve Samsung Galaxy Note 8 hız testinde karşı karşıya [Video]

2017‘nin en önemli akıllı telefonlarından sayılan Samsung Galaxy Note 8, çok da fazla gündeme gelmeyen HTC U11+‘nın karşına çıkartıldı.

Yeni çıkan akıllı telefonları gündelik kullanıma yönelik test eden PhoneBuff, diğer bazı kanallar gibi testleri gerçek şartlarda gerçekleştiriyor. Yani benchmark yazılımı yerine sık kullanılan uygulamaları deneyen kanal, son testinde HTC U11+ ve Samsung Galaxy Note 8‘i karşı karşıya getiriyor. Yapılan sıfırdan uygulama açma testlerinin ilk bölümünü 1 dakika 21 saniye ile U11+ kazanıyor. Galaxy Note 8 ise 1 dakika 30 saniyelik süreyle geride kalıyor. Uygulamaları yeniden açma testinin kazananı ise daha düşük RAM değerine sahip olmasına rağmen 26 saniye ile yine U11+ oluyor. Galaxy Note 8 ikinci turu 30 saniyede tamamlıyor. Burada fark oldukça düşük olmasına rağmen U11+ oldukça iyi performans sergiliyor. Daha önce yapılan benzer testin ilk bölümünden OnePlus 5T 1 dakika 19 saniye, Razer Phone ise 1 dakika 29 saniye zamanlarını alıyor. Uygulamaları yeniden açma testinden 8GB RAM’li OnePlus 5T 26 saniye ile ayrılırken, bu 4GB RAM’li U11+ ile aynı süre anlamına geliyor.

HTC U11+ vs Galaxy Note 8

Ortak olarak aynı Snapdragon 835 işlemciyi kullanan telefon, dediğimiz gibi birbirlerinden RAM değerleriyle ayrılıyor. 4 GB RAM’e sahip olan U11+, 6 GB’lık Note 8’e oranla günlük kullanımda güzel bir performans ortaya koyuyor.

Video