reklamı kapat

POPÜLER

Apple Amazon Studios

Amazon’dan Apple’a üç önemli transfer

Son yıllarda orijinal video içeriklere hiç olmadığı kadar önem veren Apple, Amazon Studios’dan üç önemli transfer yapmış durumda.

Variety’den gelen son bilgiye göre Apple, Amazon Studios çalışanı Tara Sorensen‘i bünyesine katmış durumda. Söylendiği kadarıyla Tara Sorensen Amazon’da çocuk programları departmanın başında bulunuyordu. Aynı göreve yeni şirketinde de devam ettirecek Sorensen, 2012’den beri çocuk programları oluşturuyordu. Direkt olarak içerik üretim şefleri Zack Van Amburg ve Jamie Erlicht’e bağlı çalışacak Sorensen, teknoloji devi için büyük önem arz ediyor. YouTube’dan da gördüğümüz üzere çocuklara özel içerikler inanılmaz izleniyor ve para kazandırıyor. Sorensen’e ek olarak Carina Walker ve Tara Pietri‘nin de Apple’a geçeceği söyleniyor. Bu iki isim yaratıcı değil yönetim kademelerinde yer alıyor.

Apple Amazon Studios

Tara Sorensen

Apple video konusunda kapsama alanını artırıyor

Alanında başarılı isimleri bir araya getirerek video tarafında da öne çıkmak isteyen teknoloji devi, kapsama alanını artırıyor. Netflix’in elde ettiği başarıyı görmezden gelmeyen şirket, televizyonun yerini alanın ne olduğunu iyi biliyor. Bu durum son kullanıcı içi çok güzel görünürken, yeni içeriklerle çeşit artıyor. Büyük firmaların yaptığı yatırımlar ayrıca film yapımcıları için de güzel görünüyor. Artık eskiden olmadığı kadar daha rahat bütçe bulabilen yapımcılar, büyük Hollywood filmlerini geçmeye başlamış görünüyor.