reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X Razer Phone OnePlus 5T

iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T hız testinde karşı karşıya [Video]

2017‘nin en önemli akıllı telefonları iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T, PhoneBuff YouTube kanalı tarafından performans testine sokuldu.

Yeni çıkan akıllı telefonları gündelik kullanıma yönelik test eden kanallardan PhoneBuff, diğer bazı kanallar gibi testleri gerçek şartlarda gerçekleştiriyor. Yani benchmark yazılımı yerine sık kullanılan uygulamaları deneyen kanal, son testinde 8 GB RAM’li iki devi 3 GB RAM‘li yeni iPhone karşına çıkartıyor. Yapılan sıfırdan uygulama açma testlerinin ilk bölümünü 1 dakika 17 saniye ile iPhone X kazanıyor. Onu 1 dakika 19 saniye ile OnePlus 5T ve 1 dakika 29 saniye ile Razer Phone takip ediyor. Ancak testin ikinci bölümünde yüksek RAM miktarı farkını ortaya koyuyor. Uygulamaları yeniden açma testinin kazanın 26 saniye ile OnePlus 5T oluyor. Onu 20 saniye ile Razer Phone takip ederken, iPhone X 54 saniye ile son sırada kalıyor. 3 GB RAM uygulamaları arka planda açık bırakma konusunda zorlanıyor ve sonuçta ciddi bir fark oluşuyor.

iPhone X vs Razer Phone vs OnePlus 5T

Artık birçok uygulamanın resmi olarak desteklediği yeni iPhone, rakiplerin artan RAM miktarıyla artık geri planda kalıyor. 8 GB RAM dizüstü bilgisayar seviyesi anlamına gelirken, bunun 2018 yılında artması beklenmiyor. PhoneBuff tarafında gerçekleştirilen testin videosu ise direkt olarak aşağıda izlenebiliyor.

Video

YORUMLAR