reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil

Türkiye de içeride; bölge bölge en çok aranan otomobil markaları

Önemli bir sigorta şirketi tarafından yapılan araştırma sonucunda şekillenen en çok aranan otomobil markaları listesinde büyük bir sürpriz yok.

Her yılın son dönemlerine doğru merak ettiğimiz listelerin yayınlanması, markaların yaptığı planların ne derece başarılı olduğunu da gösteriyor aslında. Piyasaya sürülen yeni modeller ve değişen felsefe gibi temek etmenler doğrultusunda şekilleniyor bu listeler. Düzenli olarak farklı isimler tarafından paylaşılan “İnternetin en çok aranan otomobil markaları” listesi bu kez sigorta şirketi Veygo tarafından tüm dünyaya paylaşıldı. Son yıllarda gördüğümüz gibi bizi çok fazla şaşırtmayan sonuçların olduğu bu listeye Uzak Doğu merkezli üreticilerin ciddi bir hakimiyeti söz konusu. Türkiye ise olağanın dışına çıkmamayı tercih etmiş gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıralamadaki isimler

2017 yılının lideri olarak akıllara kazınan Toyota, bu yıl da hatırı sayılır bir payla haritada varlığını sürdürüyor. Aylık 7,8 milyon gibi istatistik tutturan markayı 7 milyon ile Honda ve 6,4 milyon ile Ford izliyor. Özellike Amerika gibi bir pazarda liderliğe oynayan marka; Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Finlanda gibi birbirinden farklı coğrafyalarda da hakimiyet kurmayı başarmış durumda. Türkiye’ye baktığımızda Fransız üretici Renault‘nun en üst noktada kendisine yer aldığını görebiliyoruz. Bunun dışında sırasıyla BMW, Mercedes, Lamborghini, Tesla ve Hyundai gibi isimler karşımıza çıkıyor. Siz de yayınlanan bu araştırmayla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.