reklamı kapat

POPÜLER

Escura Instant 60s

Retro tasarımlı fotoğraf makinesi: Escura Instant 60s

Retro tasarımlı fotoğraf makinelerine karşı ilgi diyorsanız paylaştığımız bu haber ilginizi çekebilir. Fon toplama platformu Kickstarter üzerinden fon desteği başlayan bir retro tasarımlı şipşak fotoğraf makinesi, Hong Kong merkezli bir şirketin imzasını taşıyor.

CARBON isimli şirket tarafından geliştirilen makine, Escura Instant 60s adını taşıyor. Adından da anlaşılacağı üzere 60’lı yıllardaki makine tasarımlarından ilham alan Escura Instant 60s, 60 mm eşdeğer bir objektifle geliyor. F/8 ve F/11 diyafram seçeneğine sahip olan makine saniyenin yaklaşık 1 / 100’ünde bir enstantane hızı sunuyor. Makinenin dikkat çekici tarafı ise pile sahip olmaması. Geçmişte gördüğümüz bataryasız fotoğraf makinelerinde ve yazıcılarda olduğu gibi, işlem bir çekimden sonra sarım mekanizmasını çevirmek kadar basit. Kullanıcılar mekanizmayı çevirdiklerinde makine kurulumu hazır hale geliyor. 2012 yılında piyasaya sürülen Polaroid’in ironik SX-70 One Step modelinin cep boyutunda bir versiyonu olan makine, Fujifilm Instant Film “instax mini filmleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. 90 x 128 x 83 mm boyutlarında ve 350 gram ağırlığında olan makinede flaş satın almak istiyorsanız harici flaş satın almanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Escura Instant 60s’in fiyatı ne olacak?

Escura Instant 60s, önümüzdeki yılın şubat ayında piyasadaki yerini alacak.  Üretim için yeterli fon desteğini çoktan toplayan Escura Instant 60s’in fiyatı ise yaklaşık 55 dolar.

İlginizi çekebilir

Nikon’un dikkat çeken yeni makinesi