reklamı kapat

POPÜLER

Instant M, Leica, şipşak fotoğraf makinesi

Fujifilm Instax SQ10 gövdesinde Leica şipşak fotoğraf makinesi konsepti

Daniel Huang, bir Fujifilm Instax SQ10 fotoğraf makinesinin gövdesine Leica M Lens ekleyerek konsept bir Leica şipşak fotoğraf makinesi oluşturdu.

Günümüzdeki akıllı telefon kameraları, fotoğraf makinelerininki aratmayacak performanslar sergiliyor. Özellikle işin içine yapay zeka teknolojisini de katan üst segment telefonlar, kullanıcıların bir fotoğraf makinesine gerek duymaması için gerekli tüm niteliklere sahip. Ancak dünya genelinde fotoğraf makinelerine sırt çevrileceği düşüncesi o kadar da gerçekçi değil. Hatta popülaritesinin sosyal paylaşım siteleri yüzünden düşeceği düşünülen şipşak fotoğraf makinelerinin 2018’de yeni modellerinin gelmesi buna örnek verilebilir: Fujifilm Instax Square SQ6 ve Polaroid Mint.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor

Her ne kadar firma, 2016’da Sofort ile şipşak fotoğraf makinesi üreten firmalar arasına katılsa da Sofort, kullanıcıların o kadar ilgisini çekmemişti. Öyle ki Sofort’tan memnun kalmayan ve kendisine yepyeni bir şipşak fotoğraf makinesi üreten tüketiciler bile var: Daniel Huang… Huang, Leica’nın M Lens kategorisindeki lenslerle uyumlu, değiştirilebilir bir şipşak fotoğraf makinesi tasarladı. Instant M ismini verdiği konsept fotoğraf makinesi, kendi deyimiyle firmanın ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor. Kameranın analog kontrolleri lens üzerinden yapılıyor. Huang, “Leica-stili” cilalı görüntüye de sahip Instant M’i boyna hem de bileğe takabilmek için bir loop bile düşünmüş. Huang’ın Fujifilm Instax SQ10’a bir Leica M Lens yerleştirirken kaydettiği fotoğraflara aşağıdan göz atabilirsiniz. Huang hakkında daha fazla bilgi içinse buraya tıklayarak internet sitesine ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Fujifilm X-A5