reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm

Fujifilm’den ilk kare format şipşak fotoğraf makinesi: Instax Square SQ6

Fujifilm, kare formundaki yeni analog fotoğraf makinesini tanıttı. Instax Square SQ6 olarak adlandırılan şipşak makine, 2,4 inç boyutunda çıktı almaya imkan tanıyor. Instax Square SQ6’nın otomatik pozlama kontrolü özelliği sayesinde çok daha kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün.

Turuncu, mor ve yeşil olmak üzere üç farklı renk filtresi sunan makinede daha iyi selfie çekimler için selfie modu da mevcut. Selfie özelliği netleme ve parlaklığı ayarlayabiliyor. Makinenin, objektifin yanında küçük bir aynaya sahip olduğunu belirtelim. 10 saniye zamanlayıcı ve bir tripod yuvası da makine de sunulan diğer özellikler arasında. Makinede pek tabii diğer çekim modları da etkinleştirebiliyor. Deklanşöre iki kez bastığınızda, iki görüntüyü tek bir filme üzerine yerleştirmenize izin veren çift pozlama modunu kullanabilirsiniz. Yakın çekimler için yaklaşık 12 inç kadar yakın bir makro modu ve manzara yakalama için bir manzara modu da var. Deklanşöre iki kez bastığınızda, iki görüntüyü tek bir film üzerine yerleştirmenize izin veren çift pozlama modunu kullanabilirsiniz. Yakın çekimler için makro modu ve manzara yakalama için bir manzara modu da var.

Fujifilm Instax Square SQ6’nın fiyatı ne olacak?

Beyaz, altın ve gri renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak makine, 25 Mayıs’ta kullanıcıların beğenisine sunulacak. Makinenin Amerika’daki satış fiyatı ise yaklaşık 130 dolar olacak.

İlgili Video

Gelişmiş aynasız fotoğraf makinesi Fujifilm X-H1