reklamı kapat

POPÜLER

Retro modelleriyle ünlü Lomography’den şipşak fotoğraf makinesi

Lomography eski modellerden esinlenerek basit fotoğraf makineleri üreten bir firma. Fakat şirket bugün yaptığı bir duyuruyla ilk defa Polaroid benzeri anlık fotoğraf filmleri kullanan bir fotoğraf makinesini tanıtarak kendi tarihinde bir ilke imza attı. Lomo Instant adı verilen bu model Fujifilm’in Instax Mini filmini kullanıyor. Eğlenceli retro bir görünüm sunan Lomo Instant özelleştirilebiliyor. Cihaza sabit bir şekilde gelen geniş açılı lensin yanında balık-gözü ve portre lens eklentileri de yer alıyor. Hem otomatik hem de manuel çekim olanağı bulunan kamerada çoklu ve uzun süreli poz imkanı, flaş için renk jelleri ve tripod desteği de mevcut.

Fujifilm’in popüler Instax kameraları ve Impossible Project sayesinde, şipşak fotoğraf makineleri son yıllarda önemli gelişmeler kaydetti. Lomography’nin de buna yatırım yaptığı görülüyor. Üretim aşamasına geçmek için gereken maddi desteği Kickstarter üzerinden başlattığı bir kampanyayla almaya çalışan şirket 100.000 dolarlık hedefine şimdiden ulaştı. Lomography’nin Kickstarter’la eskiye dayanan bir geçmişi var; şirket bu servisi kullanarak birçok ürünü için gereken maddi desteği sağladı. Yine de artık büyük bir marka haline gelen Lomography’nin yeni ürünleri için neden böyle bir destek aradığı sorgulanabilir.

Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen Lomo Instant oldukça ilginç ve eğlenceli bir ürüne benziyor. Ürüne şimdiden gelen tepkilere bakılırsa kısa bir sürede popüler olması hiç sürpriz olmayacak.

YORUMLAR