reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Beats’i 3 milyar dolara satın aldığını açıkladı

Apple, Beats Electronic ve Beats Music’i 3 milyar dolara satın aldığını kendi sitesinde duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre Apple, 2,6 milyar dolarlık kısmı nakit, geri kalan 400 milyon dolar kısmı ise hisse senediyle ödeyecek. Beats’in kurucularından Jimmy Iovine ve Dr. Dre de şirketin kadrosuna katılacak. Apple’ın CEO’su Tim Cook konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Müziğin hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu belirten Cook, müziğe yatırım yapmayı sürdürdüklerini ve fevkalade ekibi bir araya getirip yenilikçi müzik ürünleri ve servislerini kullanıcılarla buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti. Beats’in CEO’su Jimmy Iovine ise Beats’in yerinin Apple’ın yanı olduğunu her zaman kalpten hissettiğini dile getirdi. Iovine, Beats’i kurduklarında Apple’ın kültür ve teknolojisinden ilham aldıklarını söyledi. Iovine son olarak Apple’ın müzik fanlarına, şarkıcılara, şarkı yazarlarına ve müzik endüstrisine olan derin bağlılığının çok özel olduğunu açıkladı.

Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetleri kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue ise Apple’ın DNA’sında müziğin çok önemli bir yere sahip olduğunu ve bunun her zaman böyle kalacağını söyledi. Beats ile birlikte iTunes Radio’nun da hızlı bir şekilde büyüyeceğinin altını çizdi. Cue, iTunes Store’dan satın alınan parçalarında uzun yıllardır kullanıcılar tarafından sevildiğini de belirtti. Apple’ın Beats Electronics’i satın alması ne gibi yenilikçi çözümleri kullanıcılarla buluşturacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, Beats’i 3 milyar dolara satın aldığını açıkladı” için 5 cevap

 1. ThugLife dedi ki:

  Dansöze para yapıştırır gibi sağa sola para saçıyor adamlar

 2. wad dedi ki:

  haydan gelen huya gider genç.

 3. oğuzhan Mengir dedi ki:

  HTC Harman Kordon Google project ara için sennheiser ile anlaşma yaptı apple ise dandik beats kulaklıklarını aldı bir müzik servisi için 🙁

 4. Anıl Vatan Er dedi ki:

  gerçekten bi beats kullaklığı kullandın mı yani 200 300 lira para verip denedin mi ? dandik derken

 5. oğuzhan Mengir dedi ki:

  emin ol kullandım hatta şuanda kulağımda 300 tl verdim indirimde olmasaydı sennheiser alacaktım