reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Beats’i 3 milyar dolara satın aldığını açıkladı

Apple, Beats Electronic ve Beats Music’i 3 milyar dolara satın aldığını kendi sitesinde duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre Apple, 2,6 milyar dolarlık kısmı nakit, geri kalan 400 milyon dolar kısmı ise hisse senediyle ödeyecek. Beats’in kurucularından Jimmy Iovine ve Dr. Dre de şirketin kadrosuna katılacak. Apple’ın CEO’su Tim Cook konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Müziğin hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu belirten Cook, müziğe yatırım yapmayı sürdürdüklerini ve fevkalade ekibi bir araya getirip yenilikçi müzik ürünleri ve servislerini kullanıcılarla buluşturmaya devam edeceklerini ifade etti. Beats’in CEO’su Jimmy Iovine ise Beats’in yerinin Apple’ın yanı olduğunu her zaman kalpten hissettiğini dile getirdi. Iovine, Beats’i kurduklarında Apple’ın kültür ve teknolojisinden ilham aldıklarını söyledi. Iovine son olarak Apple’ın müzik fanlarına, şarkıcılara, şarkı yazarlarına ve müzik endüstrisine olan derin bağlılığının çok özel olduğunu açıkladı.

Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetleri kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue ise Apple’ın DNA’sında müziğin çok önemli bir yere sahip olduğunu ve bunun her zaman böyle kalacağını söyledi. Beats ile birlikte iTunes Radio’nun da hızlı bir şekilde büyüyeceğinin altını çizdi. Cue, iTunes Store’dan satın alınan parçalarında uzun yıllardır kullanıcılar tarafından sevildiğini de belirtti. Apple’ın Beats Electronics’i satın alması ne gibi yenilikçi çözümleri kullanıcılarla buluşturacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.