reklamı kapat

POPÜLER

Jimmy Iovine Apple

Jimmy Iovine ve Apple hakkında beklenmedik gelişme

Apple‘a 3 milar dolarlık Beats satın alımı sonrası dahil olan ve Music’in başında bulunan Jimmy Iovine, ortaya çıktığı kadarıyla şirketten ayrılmaya hazırlanıyor.

Dr. Dre ile beraber Beats markasının kurucularından olan Jimmy Iovine, Interscope Records’un kurucu ortakları arasında da yer alıyor. Sektör konusunda oldukça tecrübeli olan müzik efsanesi, Hits Daily Double, Billboard ve Bloomberg‘in haberine göre Apple’ı bırakıyor. Iovine’ın bunu 3 milyar dolarlık Beats alımından gelecek son ödemeyi aldıktan sonra ağustos ayı gibi yapacağı söyleniyor. Yönetimi aldında Music servisine 30 milyon abone kazandıran ve Planet of the Apps ile Carpool Karaoke gibi serilerin arkasında yer alan müzik adamı, neden bırakmak istiyor tam olarak bilinmiyor. Teknoloji devinden yüklü bir miktar teklif gelmesine rağmen bırakacağı konuluşan Iovine, şu an 64 yaşında bulunuyor. Yani şirketi bırakıp emekli olma ihtimali de bulunan tecrübeli isim, bu dedikodular ile birçok kişiyi şaşırtmış görünüyor.

Jimmy Iovine ile Apple’ın geçmişi oldukça eskiye dayanıyor

iTunes ile iPod’un gelişimine de büyük katkı sağladığı belirtilen Jimmy Iovine, geçtiğimiz ay çevrimiçi müzik servisleri için ilginç bir açıklama yapmıştı. Çevrimiçi müzik servislerinin kötü durumda olduğunu ve açıkça para kazanamadığını belirten Iovine, özellikle Spotify’a değinmişti. Şirketin alanda yer alan Apple, Google ya da Amazon‘dan farklı olarak hiçbir şey satmadığını belirten ünlü müzik adamı, bu açıdan geleceğinin karanlık olduğunu söylüyor. Çünkü Spotify kazancının çok büyük bölümünü sanatçılar ve şirketlere telif olarak geri ödüyor. Elinde kendi ürettiği bir ürün olmayan şirket, Iovine’e göre çok riskli bir iş planı uyguluyor.

YORUMLAR