reklamı kapat

POPÜLER

Kodak Mini Shot

Bluetooth destekli şipşak fotoğraf makinesi: Kodak Mini Shot Instant Print

Fujifilm’in piyasaya sürdüğü şipşak fotoğraf makinelerin ardından Kodak’tan da yanıt gecikmedi. Kodak, Mini Shot Instant Print adını verdiği şipşak makinesini tanıttı. Fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulan makine sahip olduğu yeteneklerle günümüz teknolojisine sahip olsa da aynı zamanda nostalji yaşatıyor.

Advertisement

10 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen makinede fotoğraf çekimi için 1,7 inçlik LCD vizör yer alıyor. Fotoğrafların dijital olarak düzenlenmesine ve bu fotoğrafların sosyal ağlar üzerinden paylaşılmasına izin veren makine Bluetooth bağlantısına da destek veriyor. Bluetooth sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğrafları kablosuz mobil cihazlara aktarabiliyor. iOS ve Android platformları için geliştirilen Kodak Mini Shot uygulaması üzerinden fotoğraflara çeşitli filtreler eklemek ve diğer fotoğraf ayarlarını gerçekleştirmek de mümkün. Uygulama aynı zamanda grup fotoğraf çekimi için uzaktan kumanda desteğine de sahip. 53,34 x 86,36 mm boyutlarında yüksek kaliteli ve parmak izine dayanıklı fotoğraf çıktısı basabilen kameranın siyah, beyaz ve sarı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Kodak’ın yeni şipşak fotoğraf makinesinin satış fiyatı ne olacak?

Şu an itibarıyla yurt dışında satışa sunulan Kodak Mini Shot Instant Print makinesinin fiyatı ise yaklaşık 100 dolar. Kutu içeriğinden microUSB kablo, hızlı başlangıç kılavuzu ve 8 adet fotoğraf yazı kartuşunun çıktığını da belirtelim.