reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 vs iPhone Xs Max

Galaxy Note 10 Plus ve iPhone Xs Max, hız testinde karşı karşıya [Video]

Kısa süre önce tanıtılan amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Apple iPhone Xs Max, hız testinde karşı karşıya geldi. İşte kazanan;

EverythingApplePro YouTube kanalı, her yeni amiral gemisinden olduğu gibi Samsung Galaxy Note 10 Plus için de Apple iPhone Xs Max karşılaştırması yaptı. Test ilk olarak cihazların açılma süresinin ölçümü ile başlıyor. Burada Xs Max ufak da olsa daha hızlı açılıyor. Daha sonra gündelik kullanıma yönelik fikir veren art arda uygulama açma testi başlıyor. Burada ilk kısmı iPhone almasına rağmen ikinci turda Note 10 Plus’ın arkasına düşüyor. Teste alınan Note 10 Plus, 12 GB RAM’in etkisiyle her uygulamayı arka planda açık tutarken, burada 4 GB RAM’e sahip Xs Max ciddi şekilde geriye düşüyor. Birçok uygulamayı iPhone’dan daha hızlı açtığı görülen Galaxy Note 10 Plus, performans konusunda gerçekten oldukça iddialı ve iyi görünüyor. Ekrana entegre edilen parmak izi sensörü test kapsamında iOS 13 ile gelişen Face ID’den daha hızlı olan Plus, kamera konusunda da beklentileri aşan bir performans sergiliyor. Biliyorsunuz model şu an aynı donanıma sahip 5G versiyonu ile P30 Pro’nun önünde DxOMark lideri konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Apple iPhone Xs Max, Türkiye fiyatlarıyla çok ama çok pahalı modeller

Xs Max Türkiye’de şu an 10.799 TL başlangıç fiyatına sahip. Kişilerin Galaxy Note 10 Plus’ı almak için vermesi gereken fiyat ise tam 11.399 TL olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye için vergiler ve kurun etkisiyle çok ama çok pahalı olan telefonlar, yurt dışında da kesinlikle ucuz bulunmuyor. Yurt dışında da milyonlar için alınamayacak düzeyde olan amiral gemisi akıllı telefonlar, alanın en üstünü oluşturuyor.