reklamı kapat

POPÜLER

Disney+

Disney+’ın kullanıma açılacağı şanslı ilk ülkeler

Disney stüdyolarının Netflix‘e rakip olarak geliştirdiği Disney+ platformunun kullanıma açılacağı ilk ülkeler belli oldu. Üstelik liste oldukça enteresan.

Bildiğiniz gibi Disney cephesinde yeni bir internet platformunun hazırlıkları devam ediyor. İsmi Disney+ olarak açıklanan bu platformda Marvel stüdyolarının elinden çıkan işler, Star Wars yapımları, 20th Century Fox’tan alınan işler de yer alacak. Tüm bunların yanı sıra bu platforma özel projeler de geliştiriliyor. Bu doğrultuda oldukça dikkat çekici yeni bir girişim söz konusu diyebiliriz. Herkesin merak ettiği nokta ise platformun ilk aşamada hangi ülkelerde hizmet sunmaya başlayacağıydı. Beklenen açıklama uzun zamanın ardından geldi. Listede Amerika beklendiği üzere ilk sırada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ detayları

Disney’in yaptığı resmi açıklamaya göre platform başlangıçta beş ülkede kullanılabilecek. Bunlar arasında Amerika, Kanada, Hollanda, Yeni Zelanda ve Avustralya yer alıyor. 12 Kasım’dan itibaren Amerika, Kanada ve Hollanda’da kullanım süreci başlayacak. Ardından Avustralya ve Yeni Zelanda ise onlara 19 Kasım’da katılacak. Hollanda’da aylık üyelik ücreti 6.99 euro olarak açıklandı. Kanada ve Avustralya’da 8.99 dolar, Yeni Zelanda’da ise 9.99 dolar ödenecek. Amerika’daki üyelik ücretinin 6.99 dolar olacağı en başından beri biliniyordu.

Disney+ için seçilen ilk ülkeler arasında İngiltere, Almanya, Fransa gibi pazarlar henüz yer almıyor. Avrupa’nın tamamına hizmet sunulmaya ne zaman başlanacak o da belli değil. Dolayısıyla Türkiye’nin planlara dahil edilmesine çok var gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı