reklamı kapat

POPÜLER

Disney+

Disney+ dizilerinin Marvel’ın geleceğindeki büyük rolü

Marvel Sinematik Evreni’nin Disney+ platformunda ekrana gelecek projelerle genişleyecek. Bu dizilerin zannedilenden çok daha önemli olduğu ortaya çıktı.

Marvel stüdyolarının San Diego Comic Con vesilesiyle açıkladığı dördüncü fazda pek çok yeni dizi projesi bulunuyor. Şimdiye kadar MCU’da geçen pek çok dizi izledik. Agents of SHIELD ile başlayan bu yapımlar kendi dünyasının dışına çıkmadı. Yani filmlere gönderme yapsa da varolan evreni etkileyecek kadar önemli işler olmadı. Marvel’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni projeleri ise öncekilerden farklı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel odaklı Disney+ taktiği

Önceki haberlerimizde de yer verdiğimiz üzere Bloomberg Businessweek‘te Disney CEO’su Bob Iger için özel bir dosya hazırlandı. Bu kapsamda Marvel’ın başına geçen Kevin Feige de Marvel’ın güncel durumu hakkında enteresan açıklamalara imza attı. Bunlardan biri Disney+ için geliştirilen dizilerle bağlantılıydı. Marvel markasının başına geçirilen başarılı yapımcı Disney+’taki dizilerin önceki Marvel televizyon projelerinden farklı olacağını açıkladı. Dördüncü faz ve sonrasındaki filmleri anlayabilmek için bu dizileri seyretmek şart olacak. Aksi halde izlediğimiz yapımları tam anlamıyla anlamamız mümkün olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özetle Marvel Sinematik Evreni’ne doğrudan bağlı ve olay akışını etkileyen diziler seyredeceğiz. Marvel’ın bu taktiği sayesinde Disney+’ın kullanıcı sayısı artacak. Fakat aynı sebepten ötürü platforma üye olmak istemeyen izleyiciler gelecekteki filmleri de izlememeyi tercih edebilir. Bu da gişe rakamlarını doğrudan etkileyecek diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi