reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Marvel’ın Disney+ dizileri için beklenen açıklama

Marvel stüdyolarının Disney+ platformu için pek çok yeni dizi geliştirmeye hazırlandığını biliyoruz. Sonunda bu dizilerle ilgili beklediğimiz açıklama da geldi.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse Disney+ isimli yeni bir internet platformu tasarlanıyor. Netflix’e benzer bir mantığa sahip olacak bu platform stüdyonun tüm yapımlarını bir araya getirecek. Aynı zamanda izleyicilere yeni yapımlar da sunacak. Bunlar arasında yeni Star Wars dizisinden tutun Marvel dizilerine kadar pek çok heyecan uyandıran yapım yer alıyor. Marvel cephesinde Scarlet Witch ve Vision’ı konu alan WandaVision, henüz ismi belli olmayan Loki dizisi, Falcon ve Winter Soldier, Hawkeye projesi gibi heyecan uyandıran gelişmeler yaşanıyor. Asıl merak ettiğimiz ise bu dizilerin hangi zaman dilimini konu alacağıydı. Bunların bir alternatif evren projesi olması veya geçmişi konu etmesi fazlasıyla mümkündü. Fakat Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’nin açıklamasıyla birlikte bu ihtimallerden biri ortadan kalktı. Dizilerin tüm bölümlerinin Marvel’ın 4. fazındaki filmlerle direkt bağlantısı olacağını ifade etti. Durumu şu sözlerle özetledi: “Bu yeni dizilerin bölümleri çekeceğimiz 4. faz filmleriyle direkt bağlantılı olacak. Bu sayede yeni bir hikaye anlatma formatını deneme ve keşfetme şansımız olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sözlere bakılırsa alternatif gerçeklik ihtimali tamamen rafa kalkıyor. Hatta eğer açıklamayı yanlış yorumlamıyorsak dizilerin geçmişi konu etme ihtimali de ortadan kalkmış oluyor. Aksi halde, örneğin geçmişi konu eden bir Loki dizisinin MCU filmlerine nasıl etki edebileceğini henüz tahmin etmek oldukça zor.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame tanıtımı