reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X katlanabilir telefon

Eksi derecelerde katlanamayan katlanabilir telefon: Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X için firmanın paylaştığı önemli bir uyarı ortaya çıktı. Telefonun çok soğuk havayla arası hiç iyi değil.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, biliyorsunuz yurt dışında Samsung Galaxy Fold gibi ekran sorunu yaşamasın diye halen satışa çıkamadı. Bu süre zarfında modelin gövde sağlamlığı Galaxy Fold’dan öğrenilenler ışığında güncellendi ve artırıldı. Ancak yine de modelin gövdesi oldukça hassas durumda. Firma modelin tozdan ve sudan ciddi şekilde korunması gerektiğini ve plastik ekrandaki koruyucu filmin “kesinlikle” çıkarılmaması gerektiğini aktarıyor. Çin’de tam 2.430 dolar fiyat etiketi bulunan telefon için ilginç bir gövde detayı daha bulunuyor. Huawei’ye göre Mate X ekranının -5 derece ve altında katlanmaması gerekiyor. Sanıyoruz esnek OLED ekrandaki yeni nesil bileşenler düşük sıcaklıkta sertleşiyor ve kırılgan hale geliyor. Bu gerçekten kötü görünüyor çünkü -5 derece ve çok daha altı dereceler birçok yerde çok rahatlıkla görülüyor. Bu yüzden Mate X’in özellikle gece saatlerinde kullanışlı olmayacağı anlaşılırken, bu tarz “çok hassas ve pahalı” katlanabilir telefonlar kullanıcıları korkutmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X teknik olarak şu detaylara sahip

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

Bu arada modelin bir de Mate Xs versiyonu bulunuyor. 2020’de gelecek telefonun, gücünü normal Mate X’ten farklı olarak Kirin 980 değil Kirin 990 5G işlemciden alacağı aktarılıyor. Tasarımı dahi diğer tüm detayları Mate X ile aynı olan telefon, 5G modem entegre Kirin 990 5G ile hem daha güçlü bir seçenek oluşturuyor hem de Kirin 980 gibi ayrı Balong 5000 5G modem ihtiyaç duymuyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu