reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 parçalarına ayrıldı; beşli kameraya bir de içeriden bakın [Video]

Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz son günlerin dikkat çeken akıllı telefon modeli Xiaomi Mi Note 10 parçalarına ayrıldı.

Note 10 Pro ve Redmi Note 8T ile beraber tanıtılan Xiaomi Mi Note 10, özellikle arkasında yer alan beşli kamera sistemiyle öne çıkıyor. Tekrardan hatırlamak adına bu kamera sisteminde 108 megapiksel F1.7 OIS + 12 megapiksel 2x telefoto F2.0 + 5 megapiksel 10x telefoto F2.0 OIS + 20 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 2 megapiksel F2.4 makro lens bir araya geliyor. Bu kamera sistemiyle 5x optik, 10x hibrit ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, firma tarafından resmi olarak parçalarına ayrıldı. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz bu video, telefonun içini açma sürecini açık şekilde gözler önüne seriyor. Mi Note 10’un arkası açıldığı zaman karşımıza ilk olarak NFC birimi çıkıyor. Video içinde daha sonra 32 megapiksellik selfie kamerası ve arkada yer alan çiftli flaş telefonun gövdesinden ayrılıyor. Daha sonra gövdenin büyük bölümünü kaplayan 5.260 mAh‘lık pil bizleri karşılıyor. En sonunda ise beşli kamera modülüne yakından bir bakış atıyoruz. Burada özellikle Samsung imzalı 108 megapiksel kamera dikkat çekiyor. Bu kameranın boyutu, sunduğu fotoğraf kalitesiyle bağlantı olarak diğerlerini katlıyor. Bu kısımda çiftli OIS yani optik sabitleme sistemine de değiniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Note 10 çok ses getiren bir cihaz oldu

Videonun devamında ise orta üst seviye telefonun ekrana entegre parmak izi sensörü, 3,5 mm kulaklık girişi, Snapdragon 730G işlemcisi ve USB-C portu da gösteriliyor. Parçaları modüler olarak değiştirilebilen telefon, bu açıdan tamir konusunda sorun yaşatacak gibi durmuyor. Bu da son kullanıcı için oldukça güzel görünüyor.

İlgili Video

Model için çıkan resmi tanıtım videosu