reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Star Wars ve Marvel dizilerini getirecek disney+ ne zaman açılacak

Disney+’ın Türkiye’ye gelmesini bekleyenleri üzecek duyuru

Marvel, Star Wars gibi Disney çatısı altındaki sayısız markayı tek bir noktaya toplayan Disney+, Türkiye’de de merakla beklenen servislerden. Ancak servisin gelişi o kadar da hızlı olmayacak gibi.

Advertisement

Disney’in Netflix rakibi çevrim içi yayın servisi Disney+, 12 Kasım‘da Amerika, Kanada ve Hollanda’da çıkışını gerçekleştirecek. Bundan bir hafta sonra ise Yeni Zelanda ve Avustralya’daki kullanıcılarla buluşacak. Ayda 6,99 dolar abonelik ücreti talep eden servis, Disney’in tüm içeriklerini tek bir noktada toplayarak çekici bir alternatif oluşturuyor. Marvel, Star Wars, Pixar ve daha niceleri tek bir serviste buluşuyor. Bu da çıkışından itibaren hayli zengin bir kütüphane anlamına geliyor. Amerika’da Avengers Endgame ile açılışı yapacak olan servis elbette yeni Star Wars ve Marvel dizileriyle de çekiciliğini artırıyor. Haliyle servisin Türkiye’ye ne zaman geleceği de merak ediliyordu. Ancak görünen o ki Türkiye’de erişim için tahminimizden de uzun bekleyeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+, Avrupa’daki yerini artıracak ancak ilk listede Türkiye yok

Amerika’ya erişim sunulmasının hemen öncesinde dikkat çekici çevrim içi yayın servisi Hollanda’nın dışında hangi Avrupa ülkelerine ne zaman geleceğini açıkladı. Listede İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya bulunuyor. Ancak bu ülkelere erişim için de 31 Mart işaret ediliyor. “Yeni ülkeler de açıklanacak” notunu düşmeyi de ihmal etmemişler. En iyi ihtimalle, Türkiye’nin de bu ülkeler arasında önümüzdeki günlerde dahil olacağını varsayarsak, Disney+ ülkemize yaklaşık 5 ay sonra gelecek. Türkiye’nin açıklanmaması durumunda daha uzun süre beklememiz gerekeceğini kaydedelim. Elbette yerel fiyatlandırma da henüz belli değil. Ancak Türkiye için açılmış resmi sitesi üzerinden e-posta bildirimleri için kayıt imkanı tanınıyor. Duyuruda da belirtildiği gibi içeriklerin tıpkı Netflix’te olduğu gibi lisans probleminden dolayı farklılık gösterebileceğini de hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası