reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Apple iPhone XR, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Apple’ın yurt dışında satın alanlara ulaşan yeni akıllı telefonu iPhone XR, popüler kanallar tarafından testlere sokuluyor. Bu sefer JerryRigEverything‘in sağlamlık testi karşımızda.

JerryRigEverything‘in son konuğu son günlerde gündemde düşmeyen Apple iPhone XR oldu. Modelin sağlamlık testi, her zaman olduğu gibi ilk olarak ekran çizilme denemesiyle başlıyor. Telefon burada beklendiği gibi rakipleriyle benzer çizilme performansı ortaya koyuyor. Çentikte yer alan ön ve arka kamerasını da çizilmeye dayanıklı cam ile koruyan telefon, alüminyum bir gövde üzerine kuruluyor. Bu gövde bükülme testinden hiçbir sorun yaşamadan geçiyor. Neredeyse esnemeyen gövde, burada birçok rakibi bir çok sağlam bir seçenek ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR fiyatıyla fark yaratıyor

Biliyorsunuz iPhone XR, 750 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Bu fiyat, 999 dolar ve 1.099 dolara satılan iPhone Xs ve Xs Max’e oranla çok daha alınabilir bir seçenek ortaya koyuyor. XS modellerinden en büyük farkı OLED yerine LCD ekran taşımak olan telefon, biliyorsunuz çift yerine tek arka kameraya sahip. Aynı zaman 4 GB değil 3 GB RAM kullanan telefon, gücünü 7 nm A12 Bionic işlemciden alıyor. Modelin Türkiye satış fiyatı ve tarihi ise halen bilinmiyor. Ancak önümüzdeki hafta çıkış tarihinin açıklanabileceği tahmin ediliyor.