reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 6 - Safir kristal ekran

iPhone 6’nın safir kristal ekranı dayanıklılık testinde [Video]

iPhone 6 için son viraja girdiğimiz şu günlerde, kaynağı doğrulanamayan söylentiler yerini telefona ait parçaların fotoğraf ve videolarına bıraktı. Bu parçaların en yenisi ise telefonun safir kristal ekranı daha doğrusu ekran panelini koruyan cam oldu. Apple’ın daha önceki iPhone modellerinde telefonun kamerasında kullandığı safir kristali bu kez ekranda da kullanacağı söyleniyor. Safir kristal, darbelere karşı oldukça dayanıklı, kolay kolay çizilmiyor ve berraklığının yüksekliği sayesinde görüntü kalitesinde olumsuz bir etki yaratmıyor.

Advertisement

iPhone 6 - Safir kristal ekran
Halihazırda Apple ve birçok akıllı telefon üreticisi ekranlarında Gorilla Glass kullanıyor. Ondan çok daha dayanıklı olan safir cam ise yüksek maliyetinden ötürü üreticilere pek cazip gelmiyor. Apple’ın olası hamlesi, pazardaki gidişatı da değiştirecek gibi görünüyor.

iPhone 6 - Safir kristal ekran
Ortaya çıkan yeni videoda, 4,7 inçlik iPhone 6’ya ait olduğu söylenen safir cam, her türlü zorlamaya maruz kalıyor. Videoyu kaydeden kişi, ekranı önce bıçak ve anahtarla çizmeye çalışıyor, ardından da ekranı büküyor. Ve en sonunda görüyoruz ki ekran tüm bu girişimlerin ardından dahi hasarsız.

iPhone 6 - Safir kristal ekran
iPhone 6 - Safir kristal ekran

VİDEO