reklamı kapat

POPÜLER

Netflix, bütün gün dizi seyredecek bir çalışan arıyor [Video]

Yatağımdan hiç çıkmasam, sabahtan akşama kadar dizi seyretsem hayali kuruyorsanız Netflix‘in yeni iş ilanı sizi epey heyecanlandıracak. Firmanın Avrupa’da genişleme girişimi doğrultusunda İngiltere ve İrlanda’da aradığı “tagger”, yani “etiketçi”, Netflix’te onlarca film ve dizi seyretme görevini üstlenecek.

Seyrettiği dizi ve filmleri objektif kelime ve öbeklerle etiketleyerek tanımlaması gereken tagger’ların bu çalışması, Netflix’in film ve dizi öneri sisteminin tabanını oluşturan ögelerden biri olacak. İngiltere ve İrlanda halklarının kültürü ve beğenileri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olması beklenen bu şanslı kişi evinden çalışacak. Olumlu yönlerinin olumsuz yönlerinden kat kat fazla olduğu düşünülen bu iş için Netflix yönetmenlik, senaristlik veya film yapımı konusunda deneyimi olan birini arıyor. Ancak iş tanımında film ve dizi eleştirmenlerinin de bu işe uygun olduğu belirtilmiş.

İngiltere ve İrlanda’daki açılıma yönelik bu pozisyona tek bir kişi kabul edilecek, üstelik bu bölgenin dışından alım da yapılmıyor; yani bu haberi okuyup istifayı basmak isteyenlerin maalesef beklemesi gerekecek. Ancak Netflix’in ileride Türkiye’ye gelmesi durumunda bu pozisyon Türkiye’de yaşayanlar için de açılabilir. Etiketçilik fikrine kanınız çok ısınmadıysa, belki Netflix’in etiketçilerin görevlerine ilişkin videosu sizi ikna edebilir.

VİDEO