reklamı kapat

POPÜLER

Kilit ekranlarını şenlendiren mesajlaşma uygulaması: LokLok [Video]

Telefonların kilit ekranı belki de en sıkıcı özelliklerinden biri olabilir. Telefonu pek çok açıdan özelleştirsek de, kilit ekranında görseli değiştirmek veya bildirimleri kontrol etmek dışında bir işlem yaptığımız pek olmuyor. Android tabanlı cihazlara yönelik LokLok uygulaması, bu ekranı sıkıcı bir perde olmaktan çıkarıp arkadaşlarınızın kilit ekranına el yapımı mesajlar ve çizimler göndermenize imkan veriyor.

Başkalarının kilit ekranına doğrudan erişme imkanı vermesi LokLok’u başlı başına ilginç hale getirse de, bu erişime bir hayli yaratıcı ve kişisel bir dokunuş eklemesi uygulamayı daha da ilginçleştiriyor. LokLok’u yükledikten sonra, uygulamayı kimlerle birlikte kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz; bunun ardından cihazın kilit ekranına bir katman ekleniyor; çizim ve mesajları bu katman üzerinden alıp gönderiyorsunuz. Kullanıcılar LokLok’u birlikte kullanmak üzere birden fazla grup oluşturabiliyor.

loklok
LokLok etkinken cihazı uyandırdığınızda doğrudan LokLok ekranı çıkıyor. Mesaj yazıp resim çizmek için parmağınızı kullanabileceğiniz gibi stylus kalem de kullanabiliyorsunuz. Palet menüsünden fırça tipi, boyutu ve boya rengini belirleyebiliyor; uygulama üzerinden fotoğraf çekip üzerine çizim yapabiliyor veya galerideki fotoğraflarınızı arka plan olarak kullanabiliyorsunuz. Görseli düzenlemeyi bitirdiğinizde, resim dosyası gruptaki tüm kullanıcıların kilit ekranına gönderiliyor. Üstelik bu çizim tıpkı bir yazı tahtası gibi kullanılabiliyor, yani gruptaki tüm kullanıcılar görselin üzerinde oynama yapabiliyor. Üstelik tüm kullanıcı grupları gizli tutuluyor, yani diğer kullanıcılar tarafından görülemiyor ve görseller hiçbir şekilde kaydedilmiyor.

Beta sürümüyle genel kullanıma daha yeni açılmış olmasına rağmen LokLok İngiltere Mobil ve Uygulama Tasarım Ödülleri’nde En İyi Yeni Uygulama ödülünü kapmış.

Android tabanlı LokLok’u aşağıdan indirebilirsiniz.

LokLok

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
Android: 6,6 M

YÜKLEMEK iÇiN
Android LokLok

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
LokLok

VİDEO