reklamı kapat

POPÜLER

netflix

Netflix’te dizi ve film bulmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştıran site

Netflix‘in arayüzü kullanıcılara belli başlı içerikleri gösteriyor. İzlediğiniz programlara göre şekillenen arayüzde farklı bir şey aramanın en kolay yolu “arama” barını kullanmak. Ancak bu işlemi çok daha kullanıcı dostu hale getiren bir site mevcut.

Netflix kullanıcılarla sayısız film ve diziyi buluşturuyor. Hayli popüler olan çevrim içi yayın platformunda “farklı tatlar” aramaksa bazen zor olabiliyor. Genellikle arayüzün anasayfasıyla yetinen kullanıcılar, platformun önerileriyle sınırlı kalıyor. Elbette önceliği kendi orijinal yapımlarına veren platform, kullanıcının izlenme geçmişine göre bir liste sunsa da bu yeterli olmayabiliyor. Alt kategorilerde uzun uzun gezinmek de açıkçası çoğu zaman sadece vakit kaybıyla sonuçlanıyor. “80’lerde çekilmiş filmler” ya da “IMDb 8 puan ve üstü diziler” gibi aramalar yapmak ise elbette imkansız. Neyse ki Flixable bu sorunu sizin için çözüyor.

Detaylı arama seçenekleri

Flixable Netflix’in bir an önce arayüzüne eklemesi gereken arama yöntemlerini baz alarak oluşturulmuş bir site. Sitenin ana ekranını ilk açtığınızda 1900-2018 arasındaki tüm filmleri platforma eklenme sırasıyla gösteriyor. En üstte en son eklenen yapım yer alırken sayfalar ilerledikçe daha eski eklemeler de görülebiliyor. Yani “Ocak ayında Netflix’e neler gelmiş” diye bakmak istiyorsanız bir iki sayfada hepsini görüntüleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda IMDb puanına ve film/dizi’nin çıkış yılına göre arama yapmak da mümkün. Çıkan aramada bir sonuca tıkladığınızda yapımın süresi, konusu, IMDb puanı, platforma eklenme tarihi görüntülenebiliyor. Aynı zamanda direkt olarak Netflix’e yönlendiren bir link de mevcut. Bu sayede bulduğunuz gibi izlemeye başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Netflix’te arama yapmanıza gerek kalmıyor.

Ancak Türkiye’deki kullanıcılar için küçük bir problem var. Çevrim içi yayın platformu ne yazık ki her ülkede aynı içerikleri sunmuyor. Bunun arkasında da içeriklerin lisanslarının farklı şirketlerde olması yatıyor. Söz konusu site ise şimdilik Amerika, Kanada ve İngiltere için arama seçenekleri sunuyor. Yani bu aramalarda bulduğunuz her yapım ne yazık ki sizin hesabınızda olmayabilir. Ancak yine de aramayı pek çok kullanıcı için kolaylaştıracaktır eminiz. Flixable’a buradan ulaşabilirsiniz.