reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix’te yayınlanmasını istediğiniz dizi veya filmleri talep etme [Nasıl yapılır?]

Her ay dizi ve film koleksiyonunu genişleten Netflix, orijinal yapımlarının dışında dönemsel olarak haklarını satın aldığı yapımları da platforma taşıyor. Peki Netflix’te yayınlanmasını istediğiniz dizi ve filmler için istek gönderebildiğinizi biliyor muydunuz?

Advertisement

Netflix, dünyanın dört bir yanında 118 milyona yakın abonesiyle, son dönemlerin en popüler ve en sevilen çevrim içi yayın servislerinden biri. Ancak servisin içeriği her ülke için ne yazık ki aynı değil. Orijinal dizi ve filmleri tüm dünyada aynı anda platformuna ekleyen yayın servisi, yayın haklarını aldığı diziler için her ülkede farklı bir kütüphane sunuyor. Ayrıca hakları satın alınan filmler ve diziler sonsuza kadar platformun kütüphanesinde kalmıyor. Ne yazık ki bir süre sonra yenileriyle değişmek üzere o yapımlar platformdan ayrılabiliyor. Ancak çevrim içi yayın servisinin dizi ve film istekleri için bir sitesi bulunuyor. Burada 3 yapıma kadar isteğinizi platforma iletebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’ten dizi ve film isteme

Bunun içinse izlemeniz gereken adımlar hayli basit. Buraya tıklayarak açılan internet sitesinde 3 adet yapım ismi önerebiliyorsunuz. Önerilerinizin yanına parantez içinde hangi ülkeden isteği yolladığınızı belirtirseniz sistem için de daha açıklayıcı olabilir tabii. Yayın servisi gönderilen isteklerin hepsini kontrol ettiğini belirtiyor. Ancak isteğinde bulunduğunuz yapımın platformda yer alamama ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek. Çünkü sizin talebinde bulunduğunuz yapımın Türkiye’de haklarına sahip olan başka bir kuruluş olabilir.

Öte yandan direkt dizi ve film isimleri yerine platformda daha fazla yer almasını istediğiniz türden de bahsedebilirsiniz tabii. Firma belki önümüzdeki aylarda isteğinizi yerine getirebilir.

İlgili video

Haziran ajandası