reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods

AirPods’a işitme kaybı yaşayan kullanıcılar için iOS 12 özelliği

Apple‘ın işitme cihazı kullanan kullanıcılar için geliştirdiği Canlı Dinleme özelliği yeni bir güncelleme ile kapsamını genişletiyor. Apple, iOS 12 ile beraber Canlı Dinleme özelliği AirPods‘a geliyor.

Apple’ın iOS ile hayatımıza soktuğu en etkileyici özelliklerden biri Canlı Dinleme özelliği. Bu özellik en basit tabirle, işitme cihazı kullanmak zorunda kalan kullanıcıların etrafı daha iyi duyabilmesini sağlıyor. Bunun için de iPhone’lardan güç alıyor. Ancak bu özellik için işitme cihazınızın Made for iPhone etiketli olması gerekiyordu. Bu özelliğe sahip olan cihazlar iPhone’a bağlanabiliyor. Kullanıcılar bu sayede işitme cihazının pil durumunu takip edebiliyor, ses düzeyini ayarlayabiliyor. Canlı Dinlemeyi Başlat derseniz de iPhone’unuz bir mikrofon görevi görüyor ve size odadaki sesleri daha iyi duymanız için yardımcı oluyor. Şimdi bu özellik iOS 12 ile beraber sınırlarını aşıyor ve AirPods’a geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşitme cihazı yerine AirPods

iOS 12 ile beraber AirPods kullanıcıları işitme cihazı olmadan da Canlı Dinleme özelliğini kullanabilecek. Böylelikle Made for iPhone etiketli bir cihazınız yoksa ancak Apple’ın kulaklıklarına sahipseniz, özelliği kullanabilir hale geliyorsunuz. Duyma zorluğu çeken kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olan bu özellikle beraber firmanın kablosuz kulaklıkları da yeni bir anlam kazanıyor. Özellikle beraber kulaklığın işitme cihazlarının yerini alması amaçlanmıyor elbette. Ancak kullanım alanını artırarak kullanıcılara yeni seçenekler sunuluyor. Özelliği işitme kaybı olmayan kullanıcıların da kullanabileceğini ekleyelim. Kalabalık ve gürültülü ortamlarda iletişimi de kolaylaştırmayı amaçlayan bu özelliğin kulaklığı gerçek bir işitme cihazı yapmadığının da altını mutlaka çizelim. iOS 12’nin son kullanıcı versiyonu eylül ayında yayınlanacak.

Canlı Dinleme özelliğinin kurulumu için buradaki adımları takip edebilirsiniz. Henüz iOS 12 güncellemesi gelmediği için sayfada Apple’ın kablosuz kulaklığına ilişkin detay verilmemiş.

İlgili video

Kulaklığın tanıtımı