reklamı kapat

POPÜLER

Disney Marvel Netflix

Disney’in Netflix darbesi! Yayınlanacak son Marvel filmi belli oldu

Disney kendi yayın servisini açmaya artık çok yakınken, Netflix‘te yayınlanan Marvel filmleri için de bir hatırlatma yaptı. Captain Marvel sadece Avengers için değil Disney için de yeni bir kapı aralıyor.

Yayın servisleri arasındaki yarışta her ne kadar Netflix etkili bir rol oynasa da Amazon, Apple ve Disney gibi rakipler de yavaş yavaş ellerini güçlendiriyor. Kendi yayın servisini açmaya hazırlanan Disney ise geçmişte yapımlarını Netflix’ten çekeceğini belirtmişti. Şimdi ise bu geçişin ne zaman başlayacağını biliyoruz. Özellikle Marvel filmleri açısından izleyicileri etkileyecek olan değişim sinematik evreninin geleceğini de farklı bir platforma taşıyacak. Bu değişimin başlangıcı ise Captain Marvel ile olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’te yer alacak son Marvel filmi

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix’in Türkiye mağazasına son olarak Doctor Strange eklenmiş olsa da, Thor: Ragnarok yurt dışında yayınlanmış durumda. Ardından ekim ayı gibi Black Panther’in de platforma dahil olması bekleniyor. Sonrasında ise popüler çevrim içi yayın servisi yüksek ihtimalle Avengers: Infinity War ve takibinde Ant-Man and the Wasp’ı da yayınlayacak. Ancak liste ne yazık ki burada sonlanıyor. Ant-Man and the Wasp, sinematik evrenin platformda yayınlanan son filmi olacka. New York Times‘a yapılan açıklamaya göre Disney, Captain Marvel‘la beraber sinematik evreni kendi platformuna taşıyacak. Captain Marvel sadece kendi platformuna özel yayınlanmış ilk film olacak. Yeni kahramanımızdan itibaren çıkan diğer filmler de artık farklı çevrim içi platformlara lisanslanmayacak.

Tabii bu firmanın diğer filmleri için de geçerli. Star Wars serisi de yuvasına dönüyor anlayacağınız. Bu da Netflix için ciddi bir sıkıntı anlamına geliyor. Bu arada Netflix-Marvel anlaşmalı diziler için böyle bir kararın şimdilik olmadığını belirtelim. Yani Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve Punisher platformda devam edecek. Firmanın halihazırda rakip platformun sahip olduğu lisansların süresinin tamamlanması durumunda o yapımları da geri çekmesi bekleniyor.