reklamı kapat

POPÜLER

Google CEO yapay zeka

Google CEO’sundan “herkesten farklı” yapay zeka açıklaması

Yapay zeka (AI) konusunda başta Tesla ile SpaceX CEO’su Elon Musk olmak üzere birçok teknoloji lideri iyi açıklamalar yapmıyor. Ancak kısa süre önce konuşan Google CEO’su Sundar Pichai herkesten farklı düşünüyor.

MSNBC ve Recode tarafından ortak düzenlenen programda konuşan Sundar Pichai, yapay zeka hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Pichai, yapay zekayı insanlığın şu an üzerinde çalıştığı en önemli şeylerden birisi olarak nitelendirdi. Yapay zekayı elektrikten veya ateşten daha derin bulan CEO, AI sistemlerin küresel ısınma ve kansere çare bulma konusunda da önemli olduğunu söyledi. Yani diğer liderlerden farklı olarak bu herkesin üzerinde çalıştığı sistemleri faydalı / olumlu bulan Sundar Pichai, karamsar bir tablo çizmedi.

Yapay zeka her şeyi değiştirebilir

Hatırlarsınız Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, yapay zeka konusunda liderliği elinde tutan ülkelerin dünyayı yöneteceğini söylemişti. Gerçekten gelecekte AI sistemleri her şeyden daha önemli hale gelecek gibi duruyor ve bu alana şimdi yapılacak sağlam yatırımlar geleceği daha iyi hale getirecek gibi görünüyor. Yani bu konuda çok fazla karamsarlığa düşmemek ve yeni gelişmelerden korkmamak gerekiyor. AI sistemler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce gelecekte insanoğlu için büyük bir tehdit mi olacaklar?