reklamı kapat

POPÜLER

Honda 3E-D18 Honda ATV
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18
Honda ATV 3E-D18

Yapay zeka destekli robotik ATV: Honda 3E-D18 [Video]

Japon otomobil devi Honda, CES 2018’den önce dört farklı robot konseptini karşımıza çıkartmıştı. Bunlardan özellikle son kullanıcı için faydalı duran Honda 3E-D18 modeli detaylandırıldı.

Honda yeni robotları 3E Robotics Concept adıyla karşımıza çıkartıyor. Bu isimdeki 3E’yi “Empower, Experience, Empathy” olarak açan şirket, bunlardan özellikle 3E-D18 dikkatleri üzerine çekiyor. Yayınlanan video ile detaylanan robot, ATV formunda farklı amaçlar için özelleştirilebiliyor. Yapay zekasıyla otonom yani kendi başına hareket edebilen robot, yapısı sayesinde her türlü zorlu arazide sorunsuzca yol alabiliyor. GPS sistemiyle belirlenen rotalarda gidebilen ve takip edebilen 3E-D18, modüler bir üst bölüme sahip. Bu üst bölüm sayesinde bünyesine iletişim anteni, kepçe ya da ilaçlama sistemleri takılabilen ATV, bu açıdan özellikle geniş arazileri bulunan insanlara hitap ediyor. Elbette üzerine konan her türlü yükü / insanları rahatlıkla taşıyabilen robot, gerçek olarak da hazırlanmış durumda. Yani halen tam olarak bir konseptten bahsetmiyoruz.

Honda, yeni robotuyla hayatımızı kolaylaştırıyor

Dahili pil sistemiyle uzun süre görevde kalabilen ve çevreye zarar vermeyen 3E-D18, doğa afet gibi durumlar için çok güzel görünüyor. Ayrıca arama kurtarma görevlerine de hitap eden robotik ATV, hayatımızı daha iyi hale getirmeye hedefleniyor. Özellikle yalnız çalışanları inanılmaz rahatlatacak ürün, bakalım tam olarak ne zaman satışa çıkacak?. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video