reklamı kapat

POPÜLER

Hayvanseverlere özel muz şeklinde akıllı telefon aksesuarı: Banana Phone [Video]

Akıllı telefonunuzu çevrenizdekilerden farklı bir şekilde kullanmak ve tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız bunu artık The Banana Phone ile gerçekleştirmeniz mümkün.

Çocukluğunuzda evde bulduğunuz muzları alıp, telefon gibi oyun oynamış kişilerden biriyseniz bu yeni akıllı telefon aksesuarınız çok sevebilirsiniz. Indiegogo üzerinden başlatılan kampanya ile hayata geçirilmeye çalışılan Banana Phone isminden de anlaşılabileceği üzere muz şeklinde bir telefon aksesuarı. İsminde her ne kadar telefon kelimesi geçse de, aslında sadece uzaktan akıllı telefonları kontrol etmeyi sağlıyor. Bunu da üzerinde yer alan çok fonksiyonlu tuşlar veya sesli komutlarla gerçekleştiriyor. Bağlantıyı bluetooth bağlantısı üzerinden kuran bu cihaz kendi mikrofon ve hoparlörüne sahip. Şeklinin yardımıyla da gerçek bir telefon gibi kullanılabiliyor.

Micro USB girişi üzerinden şarj edilen cihazın pili yoğun kullanımlarda 10 saat gidiyor. Eğer aktif bir kullanıcı değilseniz bu sürenin 70 saate kadar uzadığı söyleniyor. Bu enteresan ürüne sahip olabilmek için ise en az 40 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Üstelik ödediğiniz para sadece cihazın geliştiricilerine gitmiyor. Aynı zamanda İngiltere’de gorilleri korumaya odaklı çalışan Gearing Up 4 Gorillas derneğine katkıda bulunuyor. Böylece hem farklı bir telefon aksesuarına sahip oluyor, hem de bağış yapma fırsatına kavuşmuş oluyorsunuz. Ürüne dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.