reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8110 4G

Matrix ile meşhur olan Nokia 8110 4G’nin Türkiye satış fiyatı

Nokia 8110 bir dönemin efsane telefonları arasında yer alıyor. Matrix telefonu olarak da anılan bu modelin geliştirilmiş versiyonu sene başında duyurulmuştu. Sonunda Nokia 8110 4G‘nin Türkiye satışı da başladı.

Bilmeyenler için bahsetmek gerekirse Nokia 8110, Matrix‘te kullanılmasıyla meşhur olmuştu. Ardından sapsarı rengi ve şekli sebebiyle “muz telefon” olarak da anılmaya başlamıştı. Bir dönemin efsaneleri arasında gösterilen bu telefon şimdi yenilenmiş haliyle karşımıza çıkıyor.

8110 4G’nin Türkiye’deki satışları n11 üzerinden başladı. Telefon ithalatçı garantisiyle değil, 2 yıllık Nokia garantisiyle birlikte geliyor. Bu detay da internet üzerinden satılan pek çok telefonun arasında öne çıkmasını sağlayabilir. Ürünün Türkiye satış fiyatı ise 789 TL olarak belirlenmiş durumda. Cihazın yurt dışındaki fiyatının 109 euro olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla güncel kur baz alındığında fiyatın standartlar dahilinde olduğunu görüyoruz. Telefonun şimdilik sadece siyah renkli modeli satılıyor. Muz telefon olarak anılan sarı versiyonunun gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzun pil ömrüyle ön plana çıkan Nokia 8110 4G’nin temel özellikleri ise şöyle: 2,4 inç eğimli ekrana Qualcomm 205 eşlik ediyor. 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı bulunuyor. Arka yüzeyde ise 2 megapiksellik kamera yer alıyor. Telefon temel ihtiyaçları karşılamanın ötesine geçemiyor fakat daha basit bir cihaz arayanlara hitap edeceği kesin gibi duruyor.

Video