reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

Beş kameralı Nokia 9 hakkında son iddialar

HMD Global, kısa bir süre önce gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde Nokia 7 Plus, Nokia 6 (2018), Nokia 8 Sirocco, Nokia 8110 ve Nokia 1 telefonlarını görücüye çıkartmıştı. HMD Global’ın şimdi de üst segment telefonları Nokia 9 ile Nokia 8 Pro’yu tanıtacağı konuşuluyor.

Nokia’ya yakın kaynakların aktardıkları bilgiler gerçeğe dönüşürse Nokia 8 Pro, 5,5 inç ekrana Nokia 9 ise 5,7 inç ekrana sahip olacak. Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845 işlemcisinden güç almasını beklediğimiz telefonlardan Nokia 9’un kamera performansıyla rakiplerine gözdağı vereceği iddia ediliyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi Zeiss imzasını taşıyacak beş kameranın her birinin farklı yapılandırılmış sensöre sahip olacağı belirtiliyor. Beş kamera yardımıyla telefonun çok daha fazla yakınlaştırmaya (optik) izin vereceği söyleniyor. Nokia 9’da bununla birlikte parmak izi sensörünün ana ekranda olma durumu da kuvvetle muhtemel. Nokia 9’nun fiyatına dair net bir bilgi bulunmasa da kaynaklar telefonun fiyatının Galaxy S9 ile aynı seviyede olacağını söylüyor.  Galaxy S9’un Türkiye’deki başlangıç fiyatının 4.599 TL olduğunu hatırlatmakta yarar var. Nokia 8 Pro’nun ise Nokia 9’dan daha uygun fiyattan satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Nokia 8 Pro ve Nokia 9 ne zaman tanıtılacak?

Nokia 8 Pro’nun bu yılın ağustos ayında, Nokia 9’un ise en geç eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.