reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

Beş kameralı Nokia 9 için “çentikli” taslak tasarım

HMD Global şu sıralar Nokia 8 Pro ve Nokia 9 modelleriyle gündeme geliyor. 2018 içerisinde kesin olarak gelecek en üst düzey model Nokia 9 ise, çentikli taslak tasarımıyla karşımızda bulunuyor.

Nokia 9, merakla beklene modeller arasında yer alıyor. Özellikle teknik olarak dolu dolu olacağını bildiğimiz telefon, tasarımsal olarak da hayal edilmeye devam ediliyor. Bu doğrultuda ortaya çıkan sayfada görebileceğiniz taslak tasarım, telefonun böyle gelebileceğini gösteriyor. Bakıldığı zaman iPhone X’dan ilham aldığı bir çentiği bulunan  konsept, alt tarafında ise ince de olsa bir çerçeve taşıyor. Android üreticileri burada bir buton olmamasına rağmen şimdiye kadar çerçeve kullanmayı tercih ediyor. Bu yüzden de bu tasarımın doğru olabileceği söyleniyor. Kavisli cama sahip yan taraflarında oldukça ince çerçeveleri bulunan telefon, böyle gelirse oldukça dikkat çekebilir gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9

Nokia 9 ve iddialı teknik özellikleri

Daha önce duyduğumuz kadarıyla telefon ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Burada Vivo X20 Plus UD‘da da yer alan Synaptics firmasının Clear ID FS9500 isimli parmak izi sensörünü kullanılacak. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Daha önce de duyduğumuz bu detay, telefonu görüntüleme tarafında benzersiz hale getirecek. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak. Kişiler çeşitli lensler barındıran bir mekanik çarkı döndürerek (Manuel ya da otomatik) farklı sensörler ile farklı sonuçlar alabilecek. Bu sayede mobile çok yüksek zoom yani yakınlaşma getirebileceği belirtilen firma, bu noktada yine Zeiss ile çalışacak.

İlgili Video

Göz alıcı tasarımıyla ailenin en yenisi Nokia 8 Sirocco