reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9
Nokia 9

Şimdiye kadarki en gerçekçi Nokia 9 PureView tasarımı ortaya çıktı

HMD Global’ın merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9 PureView’un taslak tasarımı ortaya çıktı. Paylaşılan taslak tasarım videosuna bakıldığında Nokia 9 PureView’un çentiksiz bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Arkasında beşli bir kamera kurulumuyla gelen Nokia 9 Pureview, Zeiss imzalı bu kameralar ile büyük merak uyandırıyor. Nokia 9 PureView’un kamera performansıyla sınırları zorlaması bekleniyor. Zeiss imzalı lensleriyle telefonun en düzey görüntü kalitesini sunacağını şimdiden söylemek mümkün. Çentiksiz bir tasarım taşıyan model, 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleriyle geliyor. 6,18 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak denilen akıllı telefonun, bu ekranda entegre parmak izi okuyucusu taşıması da bekleniyor. Modelin gücünü Snapdragon 845 ya da düşük bir ihtimalle Snapdragon 855 işlemciden alacağı konuşuluyor. Kamera ve işlemci performansına bakıldığında telefonun rakipleriyle rahatlıkla sıkı bir yarışın içerisinde olacağını belirtebiliriz. Nokia 9’un diğer özelliklerinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor. LOG ekibi olarak bizim de merakla beklediğimiz Nokia 9, sektöre yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört gözle beklenen Nokia 9 PureView ne zaman tanıtılacak?

Telefonun önümüzdeki yılın şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde gün ışığına çıkması bekleniyor. Telefonun satış fiyatına dair bir dedikodu ise henüz açığa çıkmış değil. Nokia 9’un önümüzdeki yılın başında tanıtılması durumunda 2019 yılının ortalarında Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Video